ankara ayaş arsa fiyatları

Ayaş arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Ayaş arsa fiyatlarını ve Ayaş tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ANKARA AYAŞ HAKKINDA

Ayaş, Ankara‘nın bir ilçesidir. Ankara’nın 55 km batısındadır. Tarıma elverişlidir, bazı çiftlikler bulunur. İçmeleri ile meşhurdur.

 Ayaş, Ankara’nın batısında, Ankara-Adapazarı güzergahında, şirin ve tarihi bir ilçedir. İlçe merkezinde bulunan “Hisartepe”, “Örenciktepe”; Sinanlı, Çanıllı ve Oltan beldelerinde; Ilıca, Bayram, Gökçebağ, Orta Bereket, Bayat, Feruz, Pınaryaka, Tekke, Başayaş, Gökler, Gençali ve Akkaya köylerinde yerleşme yeri, höyük, mağara ve kale kalıntıları vardır. Hititler, Frigler, Galatlar, Romalılar ve Bizanslılar hakimiyet kurmuşlardır.

Ayaş Romalıların, İstanbul’dan başlayan ve Tarsus’a, oradan da Kudüs’e kadar uzanan tarihi “Hac yolu” (Via Tauri) üzerinde bulunması dolayısıyla ordularında geçtiği yer olur. Bizans hakimiyetinde bu bölge, Anadolu’yu geçerek Kadıköy’e kadar giden Sasani ordularına ve daha sonraki yıllarda “İstanbul Fethi” için Ankara üzerinden İstanbul’a geçen İslam (Emevi-Abbasi) ordularına da güzergah olur.

Malazgirt Zaferi’nden sonra Anadolu’ya giren Oğuz Türkmen boyları, Kutalmışoğlu Süleyman Bey komutasında yapılan akınlarla Ankara ve civarı 1073 yılından itibaren Selçukluların hakimiyetine girer. Bu bölgelere Oğuz Türkmen boylarının yerleşmesi Anadolu Selçuk sultanı Birinci Kılıçarslan ve Danişmentli Gümüştekin Gazi’nin müşterek Bizanslılarla yaptığı uzun mücadeleler sonrası olur.

1101 yılında Haçlı ordusunun ağır mağlubiyeti sonucu Ankara ve civarına Oğuz boyları yerleşir. “Ayaş” (Ayas) Türkçe bir kelime olup, “parlak, aydınlık gece” anlamına gelir. Ayaş, aynı zamanda bir Türkmen oymağının da adıdır.

Ayaş; Ankara’nın 58 km. kuzeybatısında olup 1158 km2 lik bir alana yayılmıştır. Doğusunda Sincan ve Kazan, Batısında Beypazarı, Kuzeyinde Güdül ve Kızılcahamam, Güneyinde Polatlı İlçeleriyle çevrilidir. İlçenin engebeli bir konumu vardır.

İlçe sınırları içerisinde geniş yer tutan ve yükseklikleri 1300-1500 m arasında değişen Ayaş’ daki dağlar. Kuzey-Güney doğrultusunda birbirine paralel 2 dağ sırası teşkil eder. Ayaş’ı Kazan İlçesinden ayıran Doğu dağ sırası, Batı dağ sırasına göre daha yüksek olup, Kuzeyden Güneye doğru uzanan Uyku, Güzel, Ahmaşıh ve Abdüsselam dağlarını içine alır.

Bu dağların en yükseği 1603 metrelik Abdüsselam dağıdır. Ayaş’ta kara ikliminin tipik özellikleri görülmekte olup kışları soğuk, yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Rakım 910 metre olup, yıllık ortalama sıcaklık 11.4 C0, Ortalama Bağıl Nem % 54, Yıllık ortalama yağış miktarı 439.7 mm.dir.

Ayaş, tarihi ve kültürel değerler açısından oldukça geniş ve köklü bir geçmişe sahiptir. Bu kadar geniş yelpazeyi bünyesinde barındıran bir kentin turizm yelpazesi de oldukça geniştir.   Bu yelpaze Türkiye’yi kucaklayan bir büyüklüktedir.

Tarihi İpek Yolu gibi ticaret yollarının kesiştiği bir kent olan Ayaş, bünyesinde sahip olduğu termal kaynaklar haricinde inanç turizmi ve tarihi-kültürel alanlarıyla oldukça göz kamaştırmaktadır.

 

AYAŞ EKONOMİSİ

İlçedeki en önemli ekonomik potansiyele sahip olan alan tarımdır. İlçe merkezinde ve köylerinde ekonomi; tarım ve hayvancılığa dayanmakta olup yaş meyve ve sebze yetiştiriciliği önemli bir potansiyele sahiptir. Her türlü hububat, bakliyat, sebze, meyve ve şekerpancarı üretimine uygun iklim şartları ilçede mevcuttur.  

Ayaş dutu, domatesi ve kirazı ilçemizde yetiştirilen en önemli sebze ve meyvelerdendir. Ankara’nın başta domates olmak üzere sebze ve meyve ihtiyacının önemli bir bölümü ilçemizden karşılanmaktadır. Hayvancılık ilçe ekonomisi için önemli bir yer tutmaktadır. Ankara’nın günlük süt tüketiminin önemli bir kısmı Ayaş ilçemizden karşılanmaktadır.      

 

AYAŞ ARSA FİYATLARI

Ayaş arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 4.700 TL arasında değişmektedir.

 

AYAŞ TARLA FİYATLARI

Ayaş tarla fiyatları (m²) 120 TL – 9.000 TL arasında değişmektedir.

 

AKKAYA ARSA FİYATLARI

Akkaya arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL –  1.700 TL arasında değişmektedir. Akkaya tarla fiyatları (m²) 200 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

BAŞAYAŞ ARSA FİYATLARI

Başayaş arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 2.800 TL arasında değişmektedir. Başayaş tarla fiyatları (m²) 150 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

BAŞBEREKET ARSA FİYATLARI

Başbereket arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 4.700 TL arasında değişmektedir. Başbereket tarla fiyatları (m²) 150 TL – 560 TL arasında değişmektedir.

 

BAYRAM TARLA FİYATLARI

Bayram tarla fiyatları (m²) 120 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

 

CANİLLİ ÇİĞDEMCİ ARSA FİYATLARI

Canili Çiğdemci arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  2.300 TL arasında değişmektedir.

 

CANİLLİ ULUYOL TARLA FİYATLARI

Canilli Uluyol tarla fiyatları (m²) 250 TL – 5.800 TL arasında değişmektedir.

 

EMİNE TEVFİKA AYAŞLI ARSA FİYATLARI

Emne Tevfika Ayaşlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  390 TL – 4.400 TL arasında değişmektedir

 

FERAH FAKİ ARSA FİYATLARI

Ferah Faki arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL –  1.500 TL arasında değişmektedir.

 

FERUZ TARLA FİYATLARI

Feruz tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.450 TL arasında değişmektedir.

 

GÖKÇEBAĞ TARLA FİYATLARI

Gökçebağ tarla fiyatları (m²) 160 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

GÖKLER TARLA FİYATLARI

Gökler tarla fiyatları (m²) 120 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.

 

HACIRECEP ARSA FİYATLARI

Hacı Recep arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz. Hacı Recep tarla fiyatları (m²) 1.100 TL – 5.600 TL arasında değişmektedir.

 

HACIVELİ ARSA FİYATLARI

Hacı Veli arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz. Hacı Veli tarla fiyatları (m²) 450 TL – 2.900 TL arasında değişmektedir.

 

İLHAN TARLA FİYATLARI

İlhan tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir.

 

ILICA ARSA FİYATLARI

Ilıca arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.300 TL –  2.500 TL arasında değişmektedir. Ilıca tarla fiyatları (m²) 110 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

OLTAN ARSA FİYATLARI

Oltan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.100 TL –  2.200 TL arasında değişmektedir. Oltan tarla fiyatları (m²) 100 TL – 950 TL arasında değişmektedir.

 

ORTAN BEREKET ARSA FİYATLARI

Olta Bereket arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL –  4.200 TL arasında değişmektedir. Olta Bereket tarla fiyatları (m²) 120 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

PINARYAKA TARLA FİYATLARI

Pınaryaka tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir.

 

ŞEYH MUHİTTİN ARSA FİYATLARI

Şeyh Muhittin arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.100 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir. Şeyh Muhittin tarla fiyatları (m²) 400 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

SİNANLI ARSA FİYATLARI

Sinanlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.100 TL –  4.000 TL arasında değişmektedir. Sinanlı tarla fiyatları (m²) 100 TL – 9.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

Ayaş’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ayaş’tan arsa almak ya da Ayaş’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!