ankara karataş arsa fiyatları

Karataş arsa fiyatının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Karataş arsa fiyatlarını ve Karataş tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

KARATAŞ HAKKINDA

Karataş, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Karataş Köyü Ankara’ya 9 Km mesafededir. Çankaya’nın Güney Güneydoğu yönünde 8,2 Km uzağında yer alır. Ankara il merkezinin ise Güney Güneydoğu yönünde 13,3 Km uzağında bulunur. 2004 yılında, 5216 sayılı Kanun gereği Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin 13.08.2004 gün ve 531 sayılı kararı ile de Karataş Köyü Çankaya Belediyesi’ne mahalle olarak bağlanmıştır. 1950’lerden başlayarak 1990’lara kadar devam eden süreçte o zamanların meşhur mecmua ve gazetelerinde bulmaca ve radyolarda bilmece programlarında soruları doğru yanıtlayan veya bulmacaları çözen kişilere ödül olarak Karataş’ta 125 m² ile 400 m² arasında bir çok yer dağıtılmış.

 

KARATAŞ EKONOMİSİ

Karataş Mahallesi 2008 yıllında Çankaya’ya bağlanan köylere göre şehre daha yakın ve tarımsal faaliyetleri şehirle bütünleşme yönünde en alt düzeye inmiş durumdadır. 

 

KARATAŞ ARSA FİYATLARI

Karataş arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  400 TL – 26.400 TL arasında değişmektedir.

 

 


Ankara Çankaya Karataş’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Çankaya Karataş’tan arsa almak ya da Çankaya Karataş’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!