bağlıca arsa fiyatları

Bağlıca arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Bağlıca arsa fiyatlarını ve Bağlıca tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BAĞLICA HAKKINDA

Bağlıca, Ankara ilinin Etimesgut ilçesine bağlı bir mahalle ve aynı adlı semttir. Ankara iline 23 Km, Etimesgut ilçesine 6 Km uzaklıktadır. Çayyolu mahallesine de 6 Km uzaklıktadır.

Eski yerleşme birimlerinden olan Bağlıca’da “Köyiçi” ve “Kepir” mevkii höyüklerinde, Kalkolitik, Eski Tunç Çağı, Demir Çağı, Friğ ve Roma dönemine ait bulgulara rastlanmıştır. Türklerinde ilk iskân yerlerinden olan, 1530 yılı tahrir kayıtlarında “Bağluca” adı ile zikredilir. Ankara’nın ahi reislerinden “Ahi Mesud” ve “Ahi Şerafeddin”in yaptırdığı zaviyelerin ortak vakfıdır. Ahi Mesud’un mezar yeri ise Bağlıca köyü mezarlığındadır.

23.07.2004 tarih 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 Km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek mahalleye dönüşmüştür.

Mahallenin Eskişehir Yolu kenarındaki kısmı 2014 yılında ayrılarak, aynı semte bağlı olarak Fatih Sultan adıyla mahalle kurulmuştur.

BAĞLICA EKONOMİSİ

Bağlıca ’nın mahalle ve semt olmasından sonra ekonomisi yoğun olarak inşaat sektörü, gayrimenkul ve yatırıma yönelmiştir. 

 

BAĞLICA ARSA FİYATLARI

Bağlıca arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  1.100 TL –  22.000 TL arasında değişmektedir.

BAĞLICA TARLA FİYATLARI

Bağlıca tarla fiyatları (m²) 6 TL –  140 TL arasında değişmektedir.


Ankara Etimesgut Bağlıca ’dan bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Etimesgut Bağlıca ’dan arsa almak ya da Bağlıca ’dan  arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!