keçiören ovacık arsa fiyatları

Ovacık arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Ovacık arsa fiyatlarını ve Ovacık tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KEÇİÖREN OVACIK HAKKINDA

Ovacık, Ankara‘nın Keçiören ilçesine bağlı bir mahalledir. Keçiören Kaymakamlığı verilerine göre nüfusu 3.108 kişidir. Ovacık, Keçiören’e yakın bir köy iken mahalle haline getirilmiş ve buraya yerleşimin artmasıyla zaman içinde ilçe merkeziyle birleşmiştir. Mahalle sınırları içerisinden geçen Yozgat Bulvarı, Etlik semtini Kuzey Çevreyolu’na bağlar ve Forum Ankara AVM bu bulvar üzerine kurulmuştur.

Mahallede, İpekyolu İlköğretim Okulu isminde bir ilköğretim okulu bulunmaktadır.

Ovacık, Ankara’nın en kalabalık ilçesi olan ve geniş sosyal imkanlara sahip olmasıyla bilinen Keçiören semtinin gelişime en açık alanıdır. Ankara’nın ve Keçiören’in en elit ve nezih yerleşim yeri olma yolunda ilerlemektedir.

Keçiören halkının ferah ve konforlu yerleşim yeri arayışlarında Ovacık, Çayyolu ve Çukurambar bölgelerine modern bir alternatif olmuştur. Aynı zamanda Ostim, İvedik, Akyurt, Saray ve Çubuk’taki sanayi bölgelerine yakınlığıyla da gelişim açısından oldukça etkili bir konuma sahiptir.

Lokasyon itibarıyla Esenboğa Havalimanı’na 23 km mesafede olması ve çevre yoluna yakın olması, Ankara’nın her bölgesine hızlı ulaşımı kolaylaştırması bakımından bölgeyi avantajlı kılar. Ovacık’ın aynı zamanda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin belirlediği havalimanı metrosu güzergâhı üzerinde olması da bölgeye pratik ulaşımın sağlanması açısından, Ovacık’ın artılarındandır.

Ovacık, imar olarak yeni açılmış, geliştirilme aşamasında bir bölge olduğundan okulların da yeni kampüsleri için tercih ettiği bir alan olmuştur.

 OVACIK EKONOMİSİ

 Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Gelişen bu çevrede birçok AVM de yer almaktadır.

 

OVACIK ARSA FİYATLARI

Ovacık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.300 TL – 21.000 TL arasında değişmektedir.

 

OVACIK TARLA FİYATLARI

Ovacık tarla fiyatları (m²)  120 TL – 660 TL arasında değişmektedir.

 


 

Ovacık’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ovacık’dan arsa almak ya da Ovacık’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!