mamak ortaköy arsa fiyatları

Ortaköy arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Ortaköy arsa fiyatlarını ve Ortaköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ORTAKÖY HAKKINDA

Ortaköy, Ankara ilinin Mamak  ilçesine bağlı bir mahalledir Ankara iline 21 Km, Mamak ilçesine 11 Km uzaklıktadır. 23.07.2004 tarih ve 25531 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 Km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek mahalleye dönüşmüştür.

Yıldırım Beyazıt’ın vakfiyesine göre Mamak Ortaköy’ de bir çiftlik varmış. Bu çiftliğin bütün yönetimi ise ünlü komutan Tahir Mamak’a verilmiştir.

Ankara yakınlarındaki bir köyün adı Mamak’tır. Tahir MAMAK diye anılır. Ancak, Mamak adı hakkındaki bu söylemler arasında, ilçenin adının Ortaköy’ deki çiftliği yöneten ünlü komutan Tahir Mamak’tan geldiği tezi daha ağır basmaktadır.

Avram Galanti, Ankara’nın (bununla beraber Mamak’ın), Anadolu’nun önemli ticaret yollarının geçtiği yerdir. Zaman içerisinde bu yollar büyüyüp gelişmiştir. Doğu’ya giden yollar, Taviyon’a giden yolar olup, bu yollar Mamak’tan geçmektedir. Bu yollara ait mesafe taşları Ortaköy civarında bulunmuştur. Bu yollar ve bulunan mesafe taşları Romalılar Dönemi’ne aittir. Çünkü, Roma Yolları Ancyra (Ankara)’dan geçmekte idi. Bu nedenle diyebiliriz ki; Mamak, Ankara’nın Doğu Kapısı’dır.

 

ORTAKÖY EKONOMİSİ

Ortaköy Mahallesi ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Ortaköy’ün höşmerim adı verilen yemeği meşhurdur.

ORTAKÖY ARSA FİYATLARI

Ortaköy arsa fiyatları (m²) 1.000 TL – 5.800 TL arasında değişmektedir.

Ortaköy tarla fiyatları (m²) 220 TL – 980 TL arasında değişmektedir.


Ankara Mamak Ortaköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Mamak Ortaköy’den arsa almak ya da Ortaköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!