nallıhan aydoğmuş arsa fiyatları

Aydoğmuş arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Aydoğmuş arsa fiyatlarını ve Aydoğmuş tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

AYDOĞMUŞ HAKKINDA

Aydoğmuş, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara il merkezine 187 Km, Nallıhan ilçesine 26 Km uzaklıktadır.  Köy 5 Mahalleden oluşmaktadır. Her mahalle kendi içinde akrabalık ilişkileri olması mahallenin halkının farklı farklı yerlerden göç ettiğinin göstergesidir. Köy tarihi roma dönemlerinde ve Osmanlı dönemlerin dede yerleşim yeri olmuştur. Bunu eski mezarlardan ve daha önce bulunan bir kiliseden anlamaktayız.

Aydoğmuş, Halep bölgesindeki Köpekli Avşar’ının en önemli obalarından biri. Adı, 15. Yy başlarında Kuzey Suriye’de yaşayan Köpekli Avşarları’nın beylerinden Ay-Doğmuş ’tan gelmektedir. Aydoğmuşlular, daha sonra Sis (Kozan) Avşarlarının obalarından birini meydana getirmişlerdir. Sis bölgesi Aydoğmuşluları şu obalara ayrılmıştı: Alp-Ağıl-Oğlu, Bahşayışlı, Canbaz, Çandık, Kara Mehmet. Diğer Sis Avşar’ı obaları gibi Aydoğmuşlu’larda 17. yüzyıldan itibaren bulundukları yerden göç edip Anadolu’nun çeşitli yerlerine dağılmışlardır. Günümüzde Anadolu’nun muhtelif yerlerinde görülen Aydoğmuş adlı köyler onlardan hatıradır.

AYDOĞMUŞ EKONOMİSİ

Aydoğmuş Köyünün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. 

AYDOĞMUŞ ARSA FİYATLARI

Aydoğmuş arsa fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.


Ankara Nallıhan Aydoğmuş’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Nallıhan Aydoğmuş’tan arsa almak ya da Aydoğmuş’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır. 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!