nallıhan hıdırlar arsa fiyatları

Hıdırlar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Hıdırlar arsa fiyatlarını ve Hıdırlar tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

HIDIRLAR HAKKINDA

Hıdırlar (Ayman), Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Köy Ankara il merkezine 165 Km, Nallıhan ilçesine 22 Km uzaklıktadır.

Mahallenin Yörük Mahallesi olduğu bilinmektedir. Köylüler sürülerini her bahar, Bolu sınırları içinde yer alan ve Ayman yaylası olarak bilinen yaylalarına çıkarırlar. Bolu’ da aralarındaki bir ihtilaf neticesinde, Evahiri Recep 1195 tarihinde çıkarılan fermanda bu yaylaya ‘ceddin mutasarrıf’ çıktıkları belirtilir.

“Umumi Türk Tarihi” adlı büyük şaheseri yazan ünlü Başkurt devlet adamı ve Türkolog-tarihçi Zeki Velidi Togan’ın ünlü Türk halk-bilimcisi ve edebiyatçısı Pertev Naili Boratav ile birlikte “Mudurnu – Köroğlu Dağları’nda çıktığı araştırma gezisinde 13. 14 yy.lar da İlhanlı-Tatar akınlarının ve yerleşmelerinin izlerini sürmüştür.

Bu bölgelerdeki birçok sülale adları ve köy-yayla adlarını da araştıran Togan Nallıhan daki “Ayman” mahallesi adını da seyahatnamesinde zikreder. Zira gezdiği bölgede Ayman mahallesinin yaylası daha doğrusu yaylaları ve koyun ağılları vardır…

Zaten Türk halklarının tarihini zaman ve yer bölünmelerine rağmen zor da olsa tek bir eserde bütün halinde ilmi olarak işleyebilme ve aktarabilme başarısını göstermiş olan Togan “Umumi Türk Tarihi” eserinin birkaç yerinde Ankara- Kütahya arası bölgenin 13. ve 14. yy.larda ağırlıklı olarak İlhanlılar ile birlikte gelen Tatar- Türkmen boylarının yerleşim alanı olduğunu belirtir.

HIDIRLAR EKONOMİSİ

Hıdırlar Köyünün ekonomisi   hayvancılığa dayalıdır. 

 

HIDIRLAR ARSA FİYATLARI

Hıdırlar tarla fiyatları (m²) 2 TL – 5 TL arasında değişmektedir.

 


 

Ankara Nallıhan Hıdırlar ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Nallıhan Hıdırlar ’dan arsa almak ya da Hıdırlar ’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!