alanya kestel arsa fiyatları

Kestel arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kestel arsa fiyatlarını ve Kestel tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ALANYA KESTEL HAKKINDA

Kestel, Antalya ilinin Alanya ilçesine, bağlı bir mahalledir. 12 Kasım 2012’de TBMM’de kabul edilen 6360 sayılı kanun ile mahalle olmuştur. Sıcacık iklimi, koyu mavi denizi ve yemyeşil doğasıyla Alanya‘nın saklı cennetlerinden biri olan Kestel, her anından keyif alacağınız bir tatil beldesidir.

 Alanya’nın yaklaşık 5 km. doğusunda yer alan Kestel Plajı, 2 km. uzunluğunda bir sahile ve dalgalı bir denize sahip. Buz gibi Dim Çayı ile Akdeniz’in birleştiği noktada olmasına rağmen, her saatte girilebilen ılık suyuyla dikkat çekiyor.

 Kıyıda gözünüzü korkutan dalgalar, açıldıkça yavaş yavaş kayboluyor ve yerini girmeye doyamayacağınız bir denize bırakıyor. Buz gibi Dimçayı ile sıcacık Akdeniz’in birleştiği yer. Tam bir doğa harikasıdır.

 Kestel Plajı’nda sahil boyunca yürüyüşler yaparak deniz kabukları toplayabilir veya dalış yaparak akvaryum gibi denizin içindeki canlılığın da tadını çıkarabilirsiniz.

 Alanya Belediyespor Tesisleri Kestel Mahallesinde bulunmaktadır. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’de Kestel’de bulunmaktadır.

 

KESTEL EKONOMİSİ

Kestel ekonomisi  turizme ve tarım’a dayalıdır.

 

KESTEL ARSA FİYATLARI

Kestel arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 1.000 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

KESTEL TARLA FİYATLARI

Kestel tarla fiyatları (m²) 300 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 


 

Kestel’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kestel’den arsa almak ya da Kestel’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır. 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!