antalya gazipaşa arsa fiyatları

Gazipaşa arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Gazipaşa arsa fiyatlarını ve Gazipaşa tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

ANTALYA GAZİPAŞA HAKKINDA

Antalya‘nın 180 km doğusunda 10 km uzunluğu, 7 km eninde Akdeniz kıyısında Gazipaşa Ovası üzerinekurulmuştur.Doğusunda Mersin ili Anamur İlçesi,kuzeydoğusunda Karaman ili Ermenek ilçesi kuzeyinde Sarıveliler ilçesi ve batısında ise Alanya ilçesiyle komşudur. Güney sınırları teşkil eden Akdeniz sahiline paralel bir şeklilde yaklaşık 35 km içeride batıdan doğuya doğru uzanan Toroslarla çevrilidir. Yüzölçümü 931 km olup ilçe merkezi sahilden 3 km içeride yer almakta ise de yeni yerleşimler sahile kadar uzanmıştır.

İlçenin kıyı şeridi uzunluğu yaklaşık 50 km’dir. Denize girmek için çok uygun plajlara sahiptir. Kıyı şeridinin yarıya yakını kumsal olup diğer kısmı kayalıklardan oluşur fakat kayalıkların arasına gizlenmiş müthiş güzellikte koylar da denize girmek için ideal mekanlardır. İlçe merkezi ile deniz kıyısı arasında alçak tepeler yer almaktadır. Ovanın kuzeyinde dağlık plato bulunur. Nisan ve mayıs aylarında ilçe de bir saat arayla hem kayak yapma hem de denize girme imkânı vardır.

Kuzeyindeki kütle olan Torosların batı kıyı sıradağlarının adı Akçal Dağları adıyla bilinir ve en yüksek tepesi “Deliktaş” noktası 2253 m’dir. Alçak kısımlar ise kıyı boyunca uzanan alüvyal bir ova meydana getirmektedir. Alivüyol ovadan yüksek dağlık sahaya geçiş nispeten dik yamaçlarla olmaktadır.

Güneyde Selinus harabelerinin bulunduğu tepenin ön kısımında yalıyarlar vardır. Kıyıda bulunan tepenin iki tarafında plajlar uzanır. Plajlar ince kalker kumlardan meydana gelmiştir. Yalıyarlar kalkerlerden oluşup yer yer 50–100 m yüksekliğe kadar ulaşmaktadır. Gazipaşa Akdeniz sahilinin Caretta Caretta türü deniz kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı 17 merkezden biridir.

 

GAZİPAŞA EKONOMİSİ

Gazipaşa’da da ekonomik yaşam hava şartlarına bağlı olarak kuru tarım, küçük el sanatları ve ticaret, ormancılık ve hayvancılık ve sanayi, ancak 1970 lerden itibaren başlayan sera ve seracılık faaliyetleri o günden bugüne artan ölçüde ilçenin ekonomik yaşamla İlçenin ekonomik yaşamında en önemli gelir kaynağı olmuştur. İlçe ekonomisinde hakim olan sektör tarım sektörüdür.

 Tarımda da en büyük pay örtü altında yapılan turfanda sera sebzeciliği ve muzculuğa aittir. Son yıllarda örtü altında çilek yetiştiriciliği ve enginar yetiştiriciliği hızla artmaktadır. Ancak arazi yapısının genel olarak engebeli olması nedeniyle ilçe yüzölçümünün yalnızca %18’i tarımsal faaliyet için kullanılabilmektedir.

 

GAZİPAŞA ARSA FİYATLARI

Gazipaşa arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 150 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

 

GAZİPAŞA TARLA FİYATLARI

Gazipaşa tarla fiyatları (m²) 5 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

BAKILAR ARSA FİYATLARI

Bakılar’da arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 200 TL – 500 TL arasında değişmektedir. Bakılar’da tarla fiyatları (m²) 150 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

BEYREBUCAK TARLA FİYATLARI

Beyrebucak’ta tarla fiyatları (m²) 70 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

CUMHURİYET ARSA FİYATLARI

Cumhuriyet’te arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 600 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir. Cumhuriyet’te tarla fiyatları (m²) 80 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

DOĞANCA TARLA FİYATLARI

Doğanca’da tarla fiyatları (m²) 15 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

EKMEL ARSA FİYATLARI

Ekmel’de arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 150 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

GÖCÜK TARLA FİYATLARI

Göcük’te tarla fiyatları (m²) 30 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

GÜNEYKÖY ARSA FİYATLARI

Güneyköy’de arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 400 TL – 500 TL arasında değişmektedir. Güneyköy’de tarla fiyatları (m²) 50 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

İSTİKLAL ARSA FİYATLARI

İstiklal’de arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 400 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

KAHYALAR ARSA FİYATLARI

Kahyalar’da arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 250 TL – 350 TL arasında değişmektedir. Kahyalar’da tarla fiyatları (m²) 40 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

KARATEPE TARLA FİYATLARI

Karatepe’de tarla fiyatları (m²) 5 TL – 40 TL arasında değişmektedir.

 

KORU ARSA FİYATLARI

Koru’da arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 500 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir. Koru’da tarla fiyatları (m²) 200 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

MUZKENT ARSA FİYATLARI

Muzkent’te arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 150 TL – 350 TL arasında değişmektedir. Muzkent’te tarla fiyatları (m²) 70 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

PAZARCI ARSA FİYATLARI

Pazarcı’da arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 500 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

SARIAĞAÇ ARSA FİYATLARI

Sarıağaç’ta arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 500 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir. Sarıağaç’ta tarla fiyatları (m²) 100 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

ZEYTİNADA ARSA FİYATLARI

Zeytinada’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 250 TL – 500 TL arasında değişmektedir. Zeytinada’da tarla fiyatları (m²) 50 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 


 

Gazipaşa’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Gazipaşa’dan arsa almak ya da Gazipaşa’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Gazipaşa arsa fiyatlarını ve Gazipaşa tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!