finike sahilkent arsa fiyatları

Sahilkent arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Sahilkent arsa fiyatlarını ve Sahilkent tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

FİNİKE SAHİLKENT ARSA FİYATLARI

Antalya İli, Finike İlçesi, Turunçova ve Sahilkent Beldeleri sınırlarında yer alan Limyra Antik Kenti, Toçak Dağı’nın güney eteklerinde, genellikle erken dönem yapıların yer aldığı akropol ile onun hemen güneyinde, şimdi karayolu ile ayrılan düzlükte Roma ve Bizans Çağı surları içinde kalan alanı kapsamaktadır.

Adı üstünde tam bir sahil kenti! Denize sıfır tesisleri, mavi bayraklı plajları ve tabi ki gece hayatı ile Antalya Finike’nin en çok ziyaret edilen beldelerinin başında yer alan Sahilkent

Antalya Finike Sahilkent arası mesafe 114 km ‘dir.

2006 yılında coğrafi işaret için başvurusu yapılan Finike portakalı, Türk Patent Enstitüsü tarafından, coğrafi sınıfları Antalya iline bağlı Finike ilçesinin Turunçova, Hasyurt, Yeşilyurt ve Sahilkent Beldeleri ve Yuvalılar köyü olarak belirlenmiş olup, 2008 yılında “menşe adı” ile 106. coğrafi işaretli ürün olarak tescillenmiştir.

 

SAHİLKENT EKONOMİSİ

Sahilkent ve çevresinde hakim olan ekonomik yapı tarımsal karakterlidir ve var olan ticaret ve sanayi de tarımsal yapıya dayanmaktadır. Yörede en büyük geçim kaynağı turfanda sebzecilik ve narenciyedir. Antalya’nın Finike İlçesine Bağlı Sahilkent Sebze Hali’nde, Geçtiğimiz 7 Aylık Dönem İçerisinde 15 Milyon YTL’lik İhracat Yapıldığı Bildirildi.

 

SAHİLKENT ARSA FİYATLARI

Sahilkent arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

 


 

Sahilkent‘te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Sahilkent’ten arsa almak ya da Sahilkent’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!