kaş gökçeören arsa fiyatları

Gökçeören arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Gökçeören arsa fiyatlarını ve Gökçeören elemiş tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KAŞ GÖKÇEÖREN HAKKINDA

Gökçeören, Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı bir mahalledir. Antalya iline 208 km, Kaş ilçesine 16 km uzaklıktadır. Mahalleleri İzne-Mumuda-Baldıraz-Gökdere dir. Gökseki kaşa 5 km uzaklıkta bir yayla Yörük köyüdür.

Göksekide Kaş İsmet Köroglu Anadolu Lisesi, Kaş Otelcilik ve Turizm Lisesi, Kaş Spor Salonu, Öğrenci Yurtları bulunmaktadır. Ayrıca Kaş Devlet Hastanesininde gökseki mahallesindedir. Eski adı Seyret’dir. Köyün tarihi M.Ö. 4-6 bin yıllarına dayanmaktadır.

Çevresindeki tepelerde bulunan  Likya dönemine ait birçok yapının arasında şarap imalathaneleri ile ilgili olduğu söylenen düzeneklerin çokluğu, köyde yaşayanların üzüm yetiştiriciğiyle uğraştıklarını köy ve çevresinin asma bahçeleriyle kaplı olduğunu düşündürmektedir.

1950′li yıllara kadar ilçenin batısında bulunan köylerde yaşayan vatandaşlara, Kaş’ın bucak merkezi olması sebebiyle, gidiş gelişlerinde ev sahipliği yapmış, onlara konaklarını açmış, yiyecek, içecek, yatacak ve diğer iaşe ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşılamış bir konaklama merkezidir.

1950′li yıllarla birlikte Kalkan-Kaş sahil yolunun açılmasıyla bu sosyal misyonunu tamamlamış ve önemini kaybetmeye başlamıştır. Günümüzde, tarihi ve doğal güzellikleriyle, sakin ve serin havasıyla, geleceğin yazlık dinlenme ve gezi mekanı olarak tekrar önem kazanmaya başlamıştır.

Köyün merkezi dışında 5 adet mahallesi vardır. Gökseki mahallesi ilçe merkezine komşu olması sebebiyle yoğun bir kentleşme ve nüfus artışına uğramıştır. Mumuda ve Baldıraz mahallesi köyümüzün akdenize ve adalara bakan iki mahallesidir

. İzne mahallesi verimli kırmızı topraklarıyla küçük bir plato gibidir. Gökdere mahallesi, tamamen çam ve katran ormanlarının içersinde saklı doğal bir yerleşim yeridir.

 

GÖKÇEÖREN EKONOMİSİ

Mahallenin ekonomisi turizm, tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Bu yüzden Gökseki yabancıların ilgisini çeken ve yatırım yapmaya daha cazip yer olmaktadır. Denize yakınlığı ile de yabancıların buraya olan ilgisini daha çok ve kat kat daha arttırmaktadır. Gökçeören köyünde halkın geçim kaynağı genelde, zeytin ve hayvancılıkla sağlanmaktadır.

 

GÖKÇEÖREN ARSA FİYATLARI

Gökçeören arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 300 TL – 1.100 TL arasında değişmektedir.

 

GÖKÇEÖREN TARLA FİYATLARI

Gökçeören tarla fiyatları (m²) 50 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 


 

Gökçeören’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Gökçeören’den arsa almak ya da Gökçeören’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!