kuşadası davutlar arsa fiyatları

Davutlar arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Davutlar arsa fiyatlarını ve Davutlar tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

KUŞADASI DAVUTLAR HAKKINDA

Davutlar, Aydın ilinin Kuşadası ilçesine bağlı turistik bir beldedir.

Önceleri buraya Çanlı derlermiş. Daha sonra buraya gelen Çerkez ve Yörüklerin başında iki bey varmış. Birisi Davut, diğeri Cafer`miş. Bunlar o zamanlar hayvancılıkla geçinirlermiş. Davut çadırını bugünkü yere (Davutlar), Cafer de bugünkü Caferli`ye kurmuşlar. Zamanla bu yerlere binalar yapılmış ve bugünkü Davutlar ve Caferli meydana gelmiş. Ve zamanında bu köylerden Davutlar, 1922`de bucak olmuş.

Türklerin Anadolu`ya yerleşmesinden sonra, bu yörede kurulan ilk yerleşme yeri Davutlar`ın doğusundaki Köyceğiz denilen yerdir. Sırasıyla Davutlar`ın güneyinde Hacıosmanlı denilen yerde, güneybatıda Davut Köy diye anılan mevkiinin üstünde Tahtacılar köyü, ardından bugünkü Davutlar`ın İslamşanlı Mahallesi`ni 1878 yıllarında Kafkaslardan gelen Çerkezler ve Yörükler kuruyor. Osmaniye mahallesi ise Girit Adasından gelen Türkler için 1900 yıllarında kurulmuş, 1936 yılında Romanya ve Bulgaristan`dan gelen göçmenler için Göçmen Mahallesi, bu günkü adıyla Yenimahalle kurulmuştur ve bugünkü Davutlar ortaya çıkmıştır.

Bu üç mahalleyi birleştiren Cumhuriyet Alanı`nın doğusundaki binalar 1926 yılında Molla Mustafa tarafından yapılmış, genişleyerek Türkşanlı Mahallesini oluşturarak bucak merkezi haline gelmiştir.

Yunan işgali sırasında halk Davutlar`ı terk ederek Antalya ve İç Anadolu`ya kadar göç etmiş, Kurtuluş Savaşından sonra tekrar yerlerine dönmüştür. 76 yıl önce köyde bir kolera salgını olmuş, birçok Çerkez hastalıktan ölmüş, bugünkü Davutköy mezarlığı o zaman kurulmuştur. Anlatılanlara göre halk, ölülerini üst üste gömmek zorunda kalmış. Cumhuriyet`ten önce bu dört mahallenin nüfusunun bu günkü nüfustan kalabalık olduğu söyleniyor.

(Çevre Rum ve Ermenileri) Yörede Rum ve Ermeni isimleriyle anılan yerler vardır. Apostolun Bahçesi, Andonoki, Papaz damları gibi. O zamanlar bu yörenin ticareti onların elinde idi. Sonraları köyde Türklerden ilk bakkal dükkanını M. Ali Yavuz açmıştır. Cumhuriyet`ten önce Osmaniye Mahallesi`nde bir evde mahalle halkının isteği ile bir ilkokul açılmış, eski harflerle uzun zaman öğretim yapılmış ve asıl ilkokul da 1934`de hizmete açılmıştır.

1963`e kadar öğretim burada devam etmiştir. Beldemiz 1957 yılına kadar İzmir`e bağlıyken, bu tarihten sonra Aydın iline bağlanmıştır.

 

DAVUTLAR EKONOMİSİ

Davutlar halkın geçim kaynağı tarıma ve turizme dayalıdır.

 

DAVUTLAR ARSA FİYATLARI

Davutlar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.500 TL – 40.000 TL arasında değişmektedir.

 

DAVUTLAR TARLA FİYATLARI

Davutlar tarla fiyatları (m²) 290 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.


Davutlar’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Davutlar’dan arsa almak ya da Davutlar’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!