balıkesir gömeç arsa fiyatları

Gömeç arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Gömeç arsa fiyatlarını ve Gömeç tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

BALIKESİR GÖMEÇ HAKKINDA

Gömeç, Balıkesir ilinin bir ilçesidir. Burhaniye ilçesi ile Ayvalık ilçeleri arasında bulunmaktadır. Zeytinyağı ile ünlüdür.

Ünlü Artur ve Turkuaz yazlık siteleri bu ilçe sınırları içinde bulunmaktadır.

Kuzeyinde Edremit Körfezi ve Burhaniye İlçesi, güneyinde Ayvalık İlçesi ve batısında Edremit Körfezi bulunmaktadır.

En eski adı Passawanda’dır. Daha sonraki adı ‘Kisthene’dir. Yerleşim merkezinin kuzeyinde, deniz kıyısında, Erken Tunç Çağı’ndan itibaren kesintisiz yerleşilmiş Kızçiftliği Höyüğü vardır.

İlçede Boşnak göçmenleri çoğunluğu oluşturmaktadır. Bunların yanında yerli yörükler, Yunanistan muhacirleri ve Arnavutlar da bulunmaktadır.

Atatürk’ün silüetini andıran bir tepe ve asırlık çınarları ile meşhurdur. Ayrıca koyun sütünden yapılan ve jöle kıvamındaki yoğurdu oldukça özel bir tada sahiptir.

Tarımda ana ürün zeytindir. 11.150 hektar zeytinlik arazi,1.250.000 adet zeytin ağacı mevcuttur. Elde edilen zeytinlerin sofralık olarak işlenen kısımları İlçe içinde ve dışında piyasaya sürülmekte, yağlık olanları da İlçemizde faal durumda bulunan 13 zeytinyağı fabrikasında işlenerek zeytinyağı olarak piyasaya sunulmaktadır. Sanayii bitkileri üretiminde, zeytin dışında 2005 yılı üretimi yaklaşık 1.808 dekar arazide 600 ton pamuk üretilmiştir.

Sebze üretiminde domates, bakla, bezelye, patlıcan, pırasa, biber, salatalık, ıspanak, havuç, bamya ve lahana üretimi yapılmaktadır. Bu ürünler civar İlçelerde pazarlanmaktadır. İlçemizin yüksek kesimlerinde Kızıl çam yer yer fıstık çamı mevcut olup denize doğru Zeytin ağacı, tarım arazilerinde buğday, pamuk, domates fasulye, bezelye bamya ekimi yapılmaktadır.

Gömeç ilçesinde deniz turizmi hızla gelişmektedir. Keremköy civarındaki yazlık siteler ünlüdür.

GÖMEÇ EKONOMİSİ

Gömeç Ekonomisi turizm başta olmak üzere, İlçenin en önemli tarımsal faaliyeti zeytinciliktir.

 

GÖMEÇ ARSA FİYATLARI

Gömeç arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 17.000 TL arasında değişmektedir.

 

GÖMEÇ TARLA FİYATLARI

Gömeç tarla fiyatları (m²) 200 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir.

DURSUNLU ARSA FİYATLARI

Dursunlu arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.100 TL – 9.000 TL arasında değişmektedir Dursunlu tarla fiyatları (m²)  400 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

HACI HÜSEYİNLER ARSA FİYATLARI

Hacı Hüseyinler arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 6.000 TL arasında değişmektedir. Hacı Hüseyinler tarla fiyatları (m²) 250 TL – 1.900 TL arasında değişmektedir.

 

KARAAĞAÇ ARSA FİYATLARI

Karaağaç arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 4.000 TL – 17.000 TL arasında değişmektedir. Karaağaç tarla fiyatları (m²) 200 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir.

KEMALPAŞA ARSA FİYATLARI

Kemalpaşa arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 5.000 TL – 11.300 TL arasında değişmektedir. Kemalpaşa tarla fiyatları (m²) 900 TL – 1.800 TL arasında değişmektedir.

KEREMKÖY ARSA FİYATLARI

Keremköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.500 TL – 10.700 TL arasında değişmektedir. Keremköy tarla fiyatları (m²) 500 TL – 2.400 TL arasında değişmektedir.

MİTHATPAŞA ARSA FİYATLARI

Mithatpaşa arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 5.000 TL – 10.200 TL arasında değişmektedir. Mithatpaşa tarla fiyatları (m²) 1.000 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

ULUBEYLER ARSA FİYATLARI

Ulubeyler arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 900 TL arasında değişmektedir. Ulubeyler tarla fiyatları (m²) 20 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

YAYA ARSA FİYATLARI

Yaya arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 3.000 TL – 13.500 TL arasında değişmektedir. Yaya tarla fiyatları (m²) 500 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.


Gömeç’te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Gömeç’ten arsa almak ya da Gömeç’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Gömeç arsa fiyatlarını ve Gömeç tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!