balıkesir havran arsa fiyatları

Havran arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Havran arsa fiyatlarını ve Havran tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BALIKESİR HAVRAN HAKKINDA

Havran arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Havran arsa fiyatlarını ve Havran tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

Havran, Ege Bölgesi’nin Edremit Körfezi’ne doğru uzanan verimli bir ovası üzerine kurulmuş, denizden 33 m. yükseklikte bir yerleşim yeridir.

İlçe iklim bakımından Akdeniz ve Marmara ikliminin hakim olduğu değişik özellikler gösteren bir bölge olarak dikkat çeker. Bölgede narenciye yetişmektedir.

1873’te bucak olan, Havran 1 Nisan 1957 yılında 7033 sayılı kanunla İlçe olmuş, bu kanuna binaen 1959 yılında İlçe teşkilatı kurulmuştur. 1 kasaba, 26 köy, 7 köy ilçeye bağlıdır.

Köylerin büyük kısmı Manav olarak tabir edilen yerleşmiş Türkmen köyleridir.

Çanakkale Zaferinin kazanılmasında büyük katkısı bulunan ve 276 kg. top mermisini kaldıran Koca Seyit Onbaşı ile yine bu savaşta kahramanca mücadele eden Ömer Çavuş Havranlıdır.

Sabahattin Ali’nin Romanı Kürk Mantolu Madonna’daki Raif beyde Havranlıdır

Dünyanın en modern ve büyük Zeytin işleme fabrikası özelliğini taşımaktadır. İlçe merkezinde yörenin zeytinlerden yüksek kaliteli zeytinyağını çıkartan 12 adet Zeytinyağı fabrikası bulunmaktadır. 2 adet Prina fabrikasın ise Zeytinyağı fabrikalarında tamamen alınamayan yağlar benzol ile yıkama tekniği ile düşük evsafta zeytinyağı olarak elde edilmektedir.

1 adet Çiçek Yağı Fabrikası ham çiçek yağını işleyerek iç pazara sunmaktadır.1 adet pamuk çekirdeği yağı ve kanola yağı işleme fabrikası ile 2 adet ağır yağların rafine olduğu fabrika bulunmaktadır.

Toplam arazinin ancak %24’ü tarım arazisi olmasına rağmen Havran tipik bir tarım ilçesidir. Tarım arazilerinin en büyüğü zeytinlik arazilerdir. Üretimi yapılan diğer meyve türleri Armut, Ayva, Badem, Ceviz, Elma, Kayısı, Şeftali, Nar, Kiraz, İncir, Vişne, Üzüm vb. olarak sıralanmaktadır.

İlçe çok eski uygarlıklara yerleşim merkezliği yaptığı için Antik Mysia, Truva, Tehebe, Lyrnessos, Pers, İskender ve Helenistik devri, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı dönemi Antik Kalıntılara, Türk- İslam dönemi yapılara, tarihi çeşmelere, anıt yapı ve meskenlere sahiptir. Şifalı Derman Kaplıcalarına, yeşilliği ile göz kamaştıran hanlar, Eybek kışlası ve serhat mesire yerlerine sahiptir.

HAVRAN EKONOMİSİ

İlçenin sanayisi tarıma dayalı olup, Zeytin ürünleri ve sofralık zeytin alanında Türkiye İş Bankasına ait Ant Gıda (Fora Zeytincilik) firması büyük bir yatırım yapmış olup, önemli ölçüde Zeytin üretimi yapmaktadır. İlçede 15 ila 20 yıldır hayvansal ürünlerin değerlendirilmesinde 6 adet mandıra ile körfez ve çevre illere hizmet sunulmaktadır.

HAVRAN ARSA FİYATLARI

Havran arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL – 11.500 TL arasında değişmektedir.

 

HAVRAN TARLA FİYATLARI

Havran tarla fiyatları (m²) 130 TL – 15.700 TL arasında değişmektedir.

 

BÜYÜKDERE ARSA FİYATLARI

Büyükdere arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.500 TL – 7.300 TL arasında değişmektedir. Büyükdere tarla fiyatları (m²) 300 TL – 1.900 TL arasında değişmektedir.

 

BÜYÜKŞAPÇI ARSA FİYATLARI

Büyükşapçı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.500 TL – 2.400 TL arasında değişmektedir. Büyükşapçı tarla fiyatları (m²) 130 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

ÇAMDİBİ ARSA FİYATLARI

Çamdibi arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 5.000 TL – 6.500 TL arasında değişmektedir. Çamdibi tarla fiyatları (m²) 250 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

EBUBEKİR ARSA FİYATLARI

Ebubekir arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 5.000 TL – 11.500 TL arasında değişmektedir. Ebubekir tarla fiyatları (m²) 800 TL – 1.900 TL arasında değişmektedir.

 

EĞMİR TARLA FİYATLARI

Eğmir tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir.

FAZLICA ARSA FİYATLARI

Fazlıca arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.600 TL – 3.100 TL arasında değişmektedir. Fazlıca tarla fiyatları (m²) 300 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir.

HAMAMBAŞI TARLA FİYATLARI

Hamambaşı tarla fiyatları (ort. m²) 600 TL – 3.000 TL arasında değişmektedir.

İNÖNÜ TARLA FİYATLARI

İnönü tarla fiyatları (m²) 1.300 TL – 4.300 TL arasında değişmektedir.

KALABAK ARSA FİYATLARI

Kalabak arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.500 TL – 6.600 TL arasında değişmektedir. Kalabak tarla fiyatları (m²) 400 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

KÜÇÜKDERE ARSA FİYATLARI

Küçükdere arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 150 TL – 2.400 TL arasında değişmektedir. Küçükdere tarla fiyatları (m²) 2.900 TL – 15.700 TL arasında değişmektedir.

 

MESCİT TARLA FİYATLARI

Mescit tarla fiyatları (m²) 700 TL – 6.900 TL arasında değişmektedir.

SARNIÇ TARLA FİYATLARI

Sarnıç tarla fiyatları (m²) 150 TL – 1.900 TL arasında değişmektedir.

TEKKE ARSA FİYATLARI

Tekke arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.500 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir. Tekke tarla fiyatları (m²) 700 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

TEMAŞALIK ARSA FİYATLARI

Temaşalık arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 6.500 TL – 10.500 TL arasında değişmektedir. Temaşalık tarla fiyatları (m²) 250 TL – 2.100 TL arasında değişmektedir.

TEPEOBA TARLA FİYATLARI

Tepeoba tarla fiyatları (m²) 250 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.


Havran’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Havran’dan arsa almak ya da Havran’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!