balıkesir kepsut arsa fiyatları

Kepsut arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Kepsut arsa fiyatlarını ve Kepsut tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

BALIKESİR KEPSUT HAKKINDA

Kepsut, Balıkesir ilinin bir ilçesi.

 Kepsut, Balıkesir’in doğusunda, denizden 85 metre yükseklikte bir alana kurulmuş olup; Balıkesir-Dursunbey karayolu üzerinde üç tarafı Değirmencik, Kille ve Simav Çayı ile çevrili yarımada görünümündedir. İlçenin güneyinden Balıkesir-Kütahya demiryolu geçer. Kepsut, Balıkesir’e 27 km uzaklıktadır. 1953 yılında Balıkesir merkezin bir bucağı olan konumundan ayrılarak ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Kuzeyde 1.336 m ile Çataldağ, güneydoğusunda Alaçam Dağları’nın eteklerinde verimli Kepsut Ovası uzanmaktadır. Kepsut Ovası oldukça verimli topraklara sahip olmasından dolayı hemen hemen her türlü ürünü yetiştirmek mümkündür.

Balıkesir’in genelinde olduğu gibi daha çok Manav karakterli köyler ağırlıktadır. Bunun yanında Yörük köyleri, Rumeli ve Kafkasya muhâciri köyleri ile Tahtacı Türkmen köyleri bulunmaktadır.

İlçenin doğusunda, Dursunbey sınırı boyunca uzanan Gelenduras Dağı bölgesinde yaklaşık 20 köyde Karakeçili Yörükleri yaşar.Bunlar Bursa Mustafakemalpaşa ve Dursunbey’de de akraba köyleriyle kültürel alış veriş içindedir.

Karakeçili Aşireti Batı Anadolu’da yaklaşık 350-400 köye sahiptir. Balıkesir’de en çok Karakeçili köyü Kepsut’ta yer alır. Susurluk ve Dursunbey’de de aşiretin diğer köyleri bulunur. Savaştepe ve Sındırgı’da da çok Karakeçili köyü vardır. Balıkesir il genelinde yaklaşık 70-80 köyde yaşarlar.

KEPSUT EKONOMİSİ

İlçede büyük çapta fabrika ve üretim tesisleri yoktur. Buna bağlı olarak, ekonomik gelişim gösteremediği için sürekli göç vermektedir. Kepsut, tarım ekonomisine önem vermeli ve üretilen kaliteli meyvelerini (şeftali-elma-çilek gibi) iyi pazarlara sunabilmelidir. Halkın önemli geçim kaynakları arasında tarım, hayvan ve ormancılık ilk sıraları alır. İlçede süt üretimi ileri seviyededir.

Şeftali, elma, çilek ve çeşitli meyveler çok kaliteli olarak yetiştirilmektedir. Çeşitli mesleklere ve eğitim durumuna göre sağlıklı bir dağılım listesi olmamakla beraber yaklaşık olarak nüfusun %86’sı tarım, %10’u ticaret, imalat ve küçük sanatlar sektörünü, %4’ü ise hizmetler sektörün de çalışmaktadır.

KEPSUT ARSA FİYATLARI

Kepsut arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL – 6.700 TL arasında değişmektedir

 

KEPSUT TARLA FİYATLARI

Kepsut tarla fiyatları (m²) 50 TL – 7.000 TL arasında değişmektedir.

AKÇAKÖY TARLA FİYATLARI

Akçaköy tarla fiyatları (m²) 150 TL – 1.180 TL arasında değişmektedir.

BEKTAŞLAR TARLA FİYATLARI

Bektaşlar tarla fiyatları (m²) 850 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

BÜKDERE TARLA FİYATLARI

Büyükdere tarla fiyatları (m²) 50 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

CAMİATİK TARLA FİYATLARI

Camiatik tarla fiyatları (m²) 3.000 TL – 6.700 TL arasında değişmektedir.

DERELİKÖYÜ ARSA FİYATLARI

Dereliköyü arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.600 TL – 4.000 TL arasında değişmektedir. Dereliköyü tarla fiyatları (m²)  100 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 

İSAALAN TARLA FİYATLARI

İsaalan tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

KARAÇALTI ARSA FİYATLARI

Karaçaltı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 900 TL – 1.550 TL arasında değişmektedir. Karaçaltı tarla fiyatları (m²) 150 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

NUSRET KÖYU ARSA FİYATLARI

Nusret köyü arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.100 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

.

MESTAN KOYU TARLA FİYATLARI

Mestan tarla fiyatları (m²) 100 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

YENİCE ARSA FİYATLARI

Yenice arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 7.000 TL arasında değişmektedir.


Kepsut’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kepsut’tan arsa almak ya da Kepsut’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!