bursa büyükorhan arsa fiyatları

Büyükorhan arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın Büyük Orhan arsa fiyatlarını ve Büyük Orhan tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BURSA BÜYÜKORHAN HAKKINDA

Bursa‘nın, şehir merkezine 81 km uzaklıkta bulunan bir ilçesidir. Harmancık, Orhaneli , Mustafakemalpaşa ve Balıkesir’e bağlı Dursunbey ilçelerine komşudur. Denizden yüksekliği 830–840 m civarındadır. Yükseklik nedeniyle serin dağ iklimi görülür. Engebelli ve dağlık bir yapıya sahiptir. Yüzölçümü 672 km²’dir. 43 mahalleden oluşur. Bölgede karasal marmara geçiş iklimi görülür.

Bizans döneminde Atranos (Bugün Orhaneli) Tekfurluğu’nun toprakları içinde yer alan bir bölgeydi. 1321’de Orhan Gazi tarafından Osmanlı hakimiyetine girdi. Fatihi Orhan Bey’e atfen üç obadan oluşan yerleşime Orhan-ı Kebir adı verilmiştir. Cumhuriyet döneminde Büyük Orhan ismini almıştır. 1944 yılında Orhaneli’ye bağlı bir nahiye olan Büyük Orhan, 1967 yılında belediyelik, 1987 yılında ilçe olmuştur.

İlçe bağlısı olarak merkez hariç olmak üzere ilçe merkezine bağlı; 1 belde, 40 köy ve 44 mahalleden oluşmaktadır.44 mahalenin 3 tanesi Büyükorhan ilçesine bağlıdır. İlçeye bağlı olan beldenin adı Kınıktır ve 44 mahallenin iki tanesi Kınık Beldesine bağlıdır, geri kalan 40 mahalle köy muhtarlıklarının idaresindedir.

‘Görecik Yaylası’, ilçeye 6 kilometre uzaklıktadır.

İlçe merkezine 7 km uzaklıkta ‘Zaferiye Köyü’, bulunan kaynak suyu çok güzel bir sudur.

İlçe merkezine 20 km uzaklıkta ‘Düğüncüler Köyü’, sıcak su kaynakları nedeniyle yerli halk tarafından tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Rafting ve tracking sporları yapılır.

‘Kaya Deresi’, ilçe yakınındaki bir kamp alanıdır. İlçeye 3 km yakınlıkta bulunan derecik mahallesinde türüne ender rastlanan kilise bulunmaktadır tarihi 2000 yıllık olduğu bilinmektedir

 

BÜYÜKORHAN EKONOMİSİ

İlçenin ekonomik yaşamı tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır, komşu il ve ilçelere ulaşım bağlantısı gelişmiş olmadığından sanayi ve ticaret hayatı gelişmemiştir. İlçenin yarısı ormanlık alandır.

 

BÜYÜKORHAN ARSA FİYATLARI

Büyükorhan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL – 1.350 TL arasında değişmektedir.

 

BÜYÜKORHAN TARLA FİYATLARI

Büyükorhan tarla fiyatları (m²) 10 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 


 

Büyükorhan’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Büyükorhan’dan arsa almak ya da Büyükorhan’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!