inegöl yenice arsa fiyatları

Yeniceköy arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Yenice köy arsa fiyatlarını ve Yeniceköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İNEGÖL YENİCEKÖY HAKKINDA

Yeniceköy, Bursa ilinin İnegöl ilçesine bağlı belde. İnegöl’e 9 km, Bursa’ya 40 km mesafededir.

Bölgenin en çok göç alan merkezlerinden biridir. Nüfusu 2020 yılı itibarıyla 13.306’a yükselmiştir. İnegöl’ün en büyük beldesidir. Beldede İstikbal, Uludağ Gazoz, Donat Yere konmaz Mobilya ve Yenice Yapı Ürünleri’ne ait fabrikalar bulunmaktadır.

Beldenin yerel TV kanalı Yenice TV 1999-2009 yılları arasında yayın yapmış, 2009 yılı sonunda el değiştirmiş ve Kanal ON ismini almıştır.

1530 tarihli tahrir defterinde köyün diğer adının Ahi olduğu belirtilmektedir. Ancak İnegöl’e bağlı birçok Yenice adlı köy vardır. Belgede geçen Yenice bu olmalıdır. Köy adının Ahi olması, İnegöl ve civarında savaşlara katılan Orhan Bey’in silah arkadaşlarından Ahi Hasan ile ilintili olmalıdır.

Sultan Murad tarafından Hamza Bey’e mülk olarak verilmiştir. O da köyü Bursa’daki imaretine vakfetmiştir. XVI. yüzyılda köyde 13 hane yaşadığı anlaşılmaktadır. Ancak köyde bir imam kayıtlı olduğuna göre, eski bir de camisi olması gerekir. Yenice Müslim olarak anılan köyün Çayırbaşı’nda Erenler Dede adlı bir yatır vardır.

Bu kişi Çorum’dan gelmiş bir veliymiş. 1530 tarihli tahrir defterine göre Yeni olarak kaydedilmiş köyde 13 hane yaşamaktaydı. Bugün İnegöl’ün doğusunda yer alan Ahi/Ahı Dağı ve geçidi de bu adı Ahi köyünden almış olmalıdır.

 

YENİCEKÖY EKONOMİSİ

Yeniceköy beldesin’de İstikbalUludağ Gazoz, Donat Yere konmaz Mobilya ve Yenice Yapı Ürünleri’ne ait fabrikalar bulunmaktadır. Ekonomiye tarımında katkısı büyüktür.

 

YENİCEKÖY ARSA FİYATLARI

Yeniceköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 5.500 TL arasında değişmektedir.

 

YENİCEKÖY TARLA FİYATLARI  

Yeniceköy tarla fiyatları (m²)  110 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 


 

Yeniceköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Yeniceköy ’den arsa almak ya da Yeniceköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!