mudanya cepni arsa fiyatları

 Cepni arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Cepni arsa fiyatlarını ve Cepni tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MUDANYA CEPNİ HAKKINDA

Çepni, Bursa ilinin Mudanya ilçesine bağlı bir mahalledir.

Köy çok eski bir yörük mahallesidir ve geçmişi uzun yıllara dayanır Oğuz boylarından 21.’sidir çepnililer.

Bursa il merkezine 25 km, Mudanya ilçesine 13 km uzaklıktadır.

Mudanya ilçesi merkez bucağına bağlı bir köy

İlçenin eski köylerinden bi­ridir. İlçenin hemen güneyinde, Mudanya’ya 8 km uzaklıktadır. 1530 tarihli tahrir defterine göre Kite’ye bağlıdır. Bu tarihte 19 hane Hıristiyan’ın yaşadığı bir vakıf köyüdür. 1895 ve 1908 Yıllığı’na göre 96 haneli bir köydür. 1927 Yıllığı’nda ise köyün adı Çini biçimiyle yazılmıştır ki, olasılıkla bir yanlışlık sonucu olmalıdır.

Eski bir Türk köyü olan Çepni’de bugün yerliler yaşamaktadır. Anadolu’da Çepni adını taşıyan çok sayıda köy vardır. Bu köyler, Çepni Türkmenlerinin kur­duğu köylerdir. Köyün adı da buradan gelmiştir. Yazmaları ve oyaları çok ünlüdür. Tahrir defteri ve kadı sicillerinden Sultan Yıldırım Bayezit’ın vakıf köyü olduğu anlaşılmaktadır.

1990 yılında 934, 1997 yılında 982 kişi yaşamaktaydı. Köyün eski camisi yıkıldığı halde minaresi köy meydanında yıkılmadan bırakılmıştır. Köyün mezarlığının Bizans devri eski bir yerleşim yeri olduğu sanılmaktadır. Ayrıca köyün 1 km kadar kuzeyinde Eski Köy Yeri denilen mevki de, eski bir yerleşim yeridir.

 

CEPNİ EKONOMİSİ

Cepni’de bir maden işletmesi vardır. Ekonomisi tarım ve ticarete dayalıdır.

 

CEPNİ ARSA FİYATLARI

Cepni arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.300 TL – 5.050 TL arasında değişmektedir.

 

CEPNİ TARLA FİYATLARI  

Cepni tarla fiyatları (m²)  100 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir.

 


 

Cepni ‘de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Cepni’den arsa almak ya da Cepni’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!