Adilhan Arsa Fiyatları

Adilhan arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Adilhan arsa fiyatlarını ve Adilhan tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ADİLHAN HAKKINDA

Adilhan, Çanakkale ilinin Gelibolu ilçesine bağlı bir köydür.  Çanakkale iline 94 Km, Gelibolu ilçesine 46 Km Keşan’a 30 Km uzaklıktadır. Çanakkale-Gelibolu Saros körfezinde Koru dağlarından bakıldığında Kaşık Adası’nın hemen kara sahilinde eski bir yerleşim yeridir Adilhan köyü. Gerçekte Adilhan köyü adına 15. yy yazılı kaynaklarında rastlanmaktadır. Köy halkı, 1877-1878 Türk-Rus savaşlarından sonra bölgeye yerleşmiştir. Köyün günümüzdeki halkı 93 Rus harbinde bu günkü Bulgaristan bölgesinden göç etmiştir.

Adilhan ismini bölgede yaşamış bir dededen alır, ne zaman olduğu bilinmeyen tarihte yaşamış olan Adil Han Dede’nin bir Türkmen dedesi ‘mi yoksa Kırım göçü ile gelen Han soylu Tatar Türkü dedesi ‘mi bilinmez. Adilhan köyünün köy içindeki en eski kalıntıları yazıtında 14.yüzyıl yazan çeşme ve yanındaki harabe haline gelmiş hamamdır. Adilhan antik mezarlığı bir Türkmen Mezarlığı görünümündedir, dikili taşları ve taşlar ile çevrelenmiş mezarlar bulunmaktadır. Gelibolu bölgesine Osmanlı öncesinde Karesi Türkmenlerinin köyler kurduğunu kalıntıları sayesinde öğrendik, antik mezarların şekilleri Türkmen gelenekleri ile aynıdır.

 

ADİLHAN EKONOMİSİ

Geçim kaynakları tarım ve hayvancılık olup son yıllarda zeytin ve meyve ziraatı gelişmiştir.

 

ADİLHAN ARSA FİYATLARI

Adilhan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)   150 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

ADİLHAN TARLA FİYATLARI

Adilhan tarla fiyatları (m²) 50 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 


 

Çanakkale Gelibolu Adilhan’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çanakkale Gelibolu Adilhan’dan arsa almak ya da Gelibolu Adilhan’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!