ezine dalyan arsa fiyatları

Dalyan arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Dalyan arsa fiyatlarını ve Dalyan tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

EZİNE DALYAN HAKKINDA

Dalyan, Çanakkale ilinin Ezine ilçesine bağlı bir köydür.

Köyün bulunduğu bölgede antik dönemlerden itibaren yerleşim görülmektedir. Köyün 2 km güneydoğusunda Alexandria Troas antik yerleşiminin kalıntıları bulunmaktadır. Roma imparatoru Augustus zamanında Romalıların bir kolonisi haline gelen şehir, Roma imparatoru Sezar zamanında önemli bir konumuna gelmiştir. Roma imparatoru Hadrianus zamanında şehre su yolu ile hamam yaptırılmıştır. Bu dönemde şehir önemli bir liman konumunda bulundu. 14. yüzyılın başlarında Karesi Beyliği topraklarında olan yerleşim, 1366 yılında Osmanlı egemenliğine geçti.

Çanakkale iline 58 km, Ezine ilçesine 22 km uzaklıktadır. Köyde “Dalyan koyu” ile Pembe göl bulunmaktadır. Köyün karşısında Bozcaada yer almaktadır.

Dalyan, ufak bir balıkçı köyüdür. Sadece balıkçı tekneleri için korunaklı bir limanı bulunuyor. Günbatımlarını köyden seyretmek civarda bir gelenek. Karşınıza Bozcaada’yı alarak; mendirekten, balıkçı restoranlarından ya da köyün kahvesinden seyredebilirsiniz bu muhteşem manzarayı.

Köyün en ilgi çekici yanı kırmızı renkli gölü. Bu ufak göl, balık restoranlarının arkasındaki tepeyi tırmanınca çıkıyor karşınıza. Gölün içerdiği yoğun tuzdan dolayı kırmızıya çalan bir rengi var. Halk arasında tuz gölü olarak da anılıyor.

DALYAN EKONOMİSİ

Dalyan ekonomisi tarım, turizm ve hayvancılığa dayanmaktadır.

 

DALYAN ARSA FİYATLARI

Dalyan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.750 TL – 16.300 TL arasında değişmektedir.

DALYAN TARLA FİYATLARI  

Dalyan tarla fiyatları (m²)  200 TL – 800 TL arasında değişmektedir.

Dalyan’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Dalyan’dan arsa almak ya da Dalyan’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!