gelibolu koruköy arsa fiyatları

Koruköy arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Koruköy arsa fiyatlarını ve Koruköy tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

KORUKÖY HAKKINDA

Koruköy, Çanakkale ilinin Gelibolu ilçesine bağlı bir köydür.Çanakkale il merkezine 70 Km, Gelibolu ilçe merkezine ise 22 Km uzaklıktadır.Koruköy’ ün nüfusu ise 1997’de 486iken, 2000 yılında 954’e yükselmiştir.Köyün iklimi, Marmara iklimidir.

1938 yılında mübadele yolu ile Romanya’dan genelde Ahatköy den gelen vatandaşlar tarafından kurulmuş bir köydür. Köye yerleşen ilk ailenin soyadı koru olması nedeni ile köyün ismide Koruköy olmuştur. Köyün ilk kurulduğu yıllarda ismi gibi her yer koruluk ve ağaçlık olduğundan ismi koruyla özleşmiştir. Daha çok özel yazlıkların olduğu tenha bir köydür. Denize girilecek, siteye dâhil bir kumsalı ve bir iskelesi mevcuttur. 

Koruköy aynı zamanda, üzüm bağları, şarap imalathaneleri ile ünlü Şarköy ve Mürefte’ ye yakın olması, Gelibolu yolu üzerinde Çanakkale şehitliğine giden yolun tam orta noktası olması nedeniyle konaklama açısından ideal bir bölgedir.Köyde, ilköğretim okulu vardır ancak kullanılamamasının yanı sıra taşımalı eğitimden yararlanılmaktadır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur.  Sağlık ocağı yeni yapılmıştır. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

KORUKÖY EKONOMİSİ

Tarım ve Meyveciliğe elverişli bereketli toprakları vardır.

KORUKÖY ARSA FİYATLARI

Koruköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL – 6.800 TL arasında değişmektedir.

KORUKÖY TARLA FİYATLARI

Koruköy tarla fiyatları (m²)  250 TL – 470 TL arasında değişmektedir.

Çanakkale Gelibolu Koruköy’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çanakkale Gelibolu Koruköy’den arsa almak ya da Gelibolu Koruköy’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.