gelibolu sütlüce arsa fiyatları

Sütlüce arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Sütlüce arsa fiyatlarını ve Sütlüce tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

SÜTLÜCE HAKKINDA

Sütlüce Köyü Çanakkale ilinin Gelibolu ilçesine bağlıdır. Gelibolu’nun Güneybatı yönünde 9,8 Km uzağında yer alır. Çanakkale il merkezinin ise Kuzeydoğu yönünde 27,4 Km uzağında bulunur.2012 TUİK Nüfus verilerine göre Gelibolu Sütlüce Köyümüzde toplam 563 kişi yaşamaktadır. Köyün tam olarak hangi tarihte kurulduğu bilinmiyor. Rumlardan kalma olduğu belirtilen köye, Rumlar boşalttıktan sonra 1924 yılında Selanik ve Kayalar göçmenleri yerleşmiştir.Köyün eski adı Galata’dır.Bu isim daha sonra Sütlüce olarak değiştirilmiştir.Bir rivayete göre, bugün Sütlüce’nin olduğu yerde süt menbat adlı bir Rum köyü varmış ve köyün bir köşesindeki bakır bir kadın heykelinin memelerinden su akar, bu suyun kadınların sütünü çoğaldığına inanılırmış. Sütlüce’nin isminin de bu heykelden geldiği söylenmektedir. Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

SÜTLÜCE EKONOMİSİ

Köyde buğday, arpa, mısır, domates, fasulye ve ayçiçeği yetişmektedir.

SÜTLÜCE ARSA FİYATLARI

Sütlüce arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 850 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

SÜTLÜCE TARLA FİYATLARI

Sütlüce tarla fiyatları (m²) 400 TL – 800 TL arasında değişmektedir.


Çanakkale Gelibolu Sütlüce’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Çanakkale Gelibolu Sütlüce’den arsa almak ya da Gelibolu Sütlüce’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!