düzce akçakoca arsa fiyatları

Akçakoca arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Akçakoca arsa fiyatlarını ve Akçakoca tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

DÜZCE AKÇAKOCA HAKKINDA

Akçakoca, Batı Karadeniz bölgesinde Düzce iline bağlı ilçedir.

Akçakoca Karadeniz kıyı şeridinde 35 km uzunluğunda geniş ve güzel bir kumsala sahiptir. Akçakoca özellikle 1950’den sonra güzelliğiyle turistik bir yer haline gelmeye başlamıştır. Bunda özellikle Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlere 3 saatlik bir uzakta olmasına bağlıdır. Ankara ve İstanbul’dan sonra Zonguldak ve Bursa’dan oldukça turist çekmektedir.

Akçakoca denizi ve kumsalından başka bitki örtüsü bakımından bakir güzelliğiyle de turistleri çekmektedir. Ziyaretcilerin gece olduğunda kesinlikle ziyaret ettiği ve şehir halkının geceleri çıkıp dolaştığı Çınar caddesi adını cadde boyu bulunan ağaçlardan almaktadır. Kayın, kestane, ıhlamur, çınar, meşe ağaçlarından oluşan bitki örtüsü tatilcileri çekmektedir.

Akçakoca ve çevresinden tarihi hakkında kesin bilgi ve belgeler olmamakla birlikte bölgede yapılan kazılar sonucunda elde edilen bir takım eşyanın MÖ 1220 yıllarında Trakya yolu ile Anadolu’ya geçen Trak Kabilelerine ait olduğu tahmin edilmektedir. Roma egemenliği döneminde Diapolis adıyla önemli bir liman ve ticaret merkezi olarak tanınır.

1204-1212 yılları arasında kısa bir dönem Trabzon İmparatorluğu egemenliği altında kalmıştır.

Aynı asırda Cenevizlilerin eline geçen bölge, Osmanlı Beyliği döneminde 1323 yılında Orhan Gazi’nin Lalası ve Akıncı Beylerden Akça Koca bey tarafından fethedilerek, Türklerin eline geçmiş ve günümüze kadar kesintisiz Türk Egemenliği altında kalmıştır.

1862 yılına kadar Bolu Sancak Beyliği’ne bağlı bir Voyvodalık ve 1934 yılına kadar da Akçaşehir adıyla nahiye olan bölge, 1934 yılında da isim değişikliği yapılarak bölgenin Fatihi Akçakoca Bey’in adını alarak Akçakoca ilçesi olmuştur. Aralık 1999 tarihinde Düzce’nin il olması nedeniyle Akçakoca ilçesi Düzce iline bağlanmıştır.

Tipik Karadeniz iklimi özelliklerini yansıtan havası, deniz kenarında olması nedeniyle nemlidir. Yılın büyük bölümünde yağmurlu geçer. Tatili deniz ve güneş olarak düşünenler için fazla ideal bir yer olmamakla birlikte, sakin ve huzurlu ortamı ile dikkat çeker.

Akçakoca, Karadeniz Bölgesinin deniz kıyısındaki en batıda kalan ilçelerinden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri barındıran, ormanla denizin ahenkle buluştuğu bir sahil ilçesidir. Fındık, Akçakocalıların geçiminde en büyük paya sahiptir. Neredeyse yerleşim yapılmayan yerlerin çoğunda fındık bahçelerini görebilirsiniz.

Akçakoca’nın sahili, yazları turistlerle kalabalıklaşır. Ekim ayı sonuna doğru sezon biter. Yerleşim yeri, İstanbul ile Ankara’nın tam ortasında denilebilir. Özellikle hafta sonları oldukça yoğunlaşır.

 

AKÇAKOCA EKONOMİSİ

Türkiye’nin en kaliteli fındığının üretildiği Akçakoca’nın ekonomik altyapısı büyük ölçüde fındıkçılığa dayanmaktadır.

Akçakoca’da üretilen kestane balı dünyanın sayılı balları arasındadır. Alıcısı çok olduğundan, üretildikten kısa bir süre sonra tükenmektedir. Yine ilçemizde yetişen dağ çileğinden yapılan reçel de önemli gelir kaynaklarındandır.

Akçakoca ekonomisine balıkçılığın da katkısı vardır. İlçemizde her mevsim taze balık bulmak mümkündür. Palamut ve hamsi zamanı bol miktarda tutulan balıklar, çevre il ve ilçelere de sevk edilmektedir.

Tüm bunların yanında, ilçemizde irili ufaklı birçok sanayi kuruluşu da mevcuttur. Bunların başında boru üretimi yapan kuruluşlar gelmektedir. İlçemizde üretilen borular, yurt dışına da ihraç edilmekte ve hem ilçemize hem de ülkemize ekonomik girdi sağlamaktadır.

 

AKÇAKOCA ARSA FİYATLARI

Akçakoca arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL – 6.000 TL arasında değişmektedir.

 

AKÇAKOCA TARLA FİYATLARI

Akçakoca tarla fiyatları (m²) 20 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

AYAZLI ARSA FİYATLARI

Ayazlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  360 TL –  6.000 TL arasında değişmektedir

 

BEYHANLI ARSA FİYATLARI

Beyhanlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.700 TL –  3.300 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAYAĞZI ARSA FİYATLARI

Çayağzı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL –  2.500 TL arasında değişmektedir.

 

ÇİÇEKPINAR ARSA FİYATLARI

Çiçekpınar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  650 TL arasında değişmektedir.

 

DOĞANCILAR ARSA FİYATLARI

Doğancılar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  410 TL –  2.650 TL arasında değişmektedir. Doğancılar tarla fiyatları (m²) 110 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

DÖNGELLİ ARSA FİYATLARI

Döngelli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  360 TL –  2.300 TL arasında değişmektedir.

 

ESMEHANIM TARLA FİYATLARI

Esmehanım tarla fiyatları (m²) 40 TL – 70 TL arasında değişmektedir.

 

HACIYUSUFLAR ARSA FİYATLARI

Hacıyusuflar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL –  4.000 TL arasında değişmektedir.

 

KALKIN ARSA FİYATLARI

Kalkın arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL –  600 TL arasında değişmektedir. Kalkın tarla fiyatları (m²) 80 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

KURUKAVAK TARLA FİYATLARI

Kurukavak tarla fiyatları (m²) 20 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

MELENAAĞZI ARSA FİYATLARI

Melenağzı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL –  2.780 TL arasında değişmektedir. Melenağzı tarla fiyatları (m²) 450 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

NAZIMBEY ARSA FİYATLARI

Nazımbey arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL –  1.250 TL arasında değişmektedir. Nazımbey tarla fiyatları (m²) 40 TL – 160 TL arasında değişmektedir.

 

OSMANİYE ARSA FİYATLARI

Osmaniye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL –  4.400 TL arasında değişmektedir. Osmaniye tarla fiyatları (m²) 400 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

PAŞALAR TARLA FİYATLARI

Paşalar tarla fiyatları (m²) 200 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

TAHİRLİ ARSA FİYATLARI

Tahirli arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL –  850 TL arasında değişmektedir. Tahirli tarla fiyatları (m²) 400 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

YUKARI ARSA FİYATLARI

Yukarı tarla fiyatları (m²) 350 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

 


 

Akçakoca’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Akçakoca’dan arsa almak ya da Akçakoca’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Akçakoca arsa fiyatlarını ve Akçakoca tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!