arnavutköy balaban tarla fiyatları

Balaban arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Balaban arsa fiyatlarını ve Balaban tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ARNAVUTKÖY BALABAN HAKKINDA

Balaban, İstanbul‘un Arnavutköy ilçesine bağlı bir mahalledir. Balaban mahallesi Arnavutköy ilçesinde ki doğal güzelliği tartışmasız en güzel olan mahalledir. Arnavutköy henüz belde belediyesi iken Balaban köy statüsündeydi. Arnavutköy ilçe olmasıyla birlikte Tayakadın köyü, yassıören, baklalı, dursunköy, boyalık, sazlıbosna gibi köy statüsünde olan yerlerle birlikte Balaban da Mahalle statüsüne geçmiştir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kısmen imar kapsamına alınan Balaban mahallesinde şimdilerde Arnavutköy belediyesi tarafından 1/1000`lik olanlar hazırlanmıştır. Doğal güzelliği ile göz dolduran Balaban Mahallesinde hem deniz manzarası, hem göl ve orman manzarasına sahip olmayan tek bir arsa bile yoktur. Arnavutköy’de arsa veya tarla yatırımı yapmak isteyen yatırımcı, yatırım yapmanın yanı sıra doğal güzelliklerden de faydalanmak istiyorsa Balaban Mahallesi bu konuda bulunmaz bir fırsat sunmaktadır.

Balaban Mahallesi şimdilerde Arnavutköy belediyesi tarafından imar kapsamına alınmış olmasıyla birlikte… 3. Köprü yoluna ve Kuzey Marmara Otoyoluna yaklaşık 1km mesafede olmasıyla ulaşımı en kolay olan mahalleleridendir. Yeni yapılacak olan 3. Havalimanına yaklaşık 5km mesafede olan Balaban mahallesi ilerleyen yıllarda villa yapmak için Arnavutköy’de satılık arsa arayan yatırımcı için daha uygundur.

Balaban arazisine hemen komşu olan Deli Yunus (durusu park) ta birbirinden güzel konumlanmış villalar bu tezi desteklemektedir. Durusu park otel de komşusu olan Balaban mahallesi civarına göre nispeten uygun m2 birim fiyatlarıyla öne çıkmaktadır. Bu özelliğiyle aynı yatırım bedeli için daha fazla alan imkânı sağlanabilir.

Arnavutköy’de satılık arsa ve tarla arayan yatırımcı açısında Balaban mahallesinin asıl handikapı ise tüm Arnavutköy’de bulunan su havzalarıdır.

 

BALABAN EKONOMİSİ

Balaban ekonomisi sanayi ve ticarete dayanır.

 

BALABAN TARLA FİYATLARI

Balaban tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 


 

Balaban’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Balaban’dan arsa almak ya da Balaban’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!