beykoz anadolu kavağı arsa fiyatları

Anadolu Kavağı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Anadolu Kavağı arsa fiyatlarını ve Anadolu Kavağı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BEYKOZ ANADOLU KAVAĞI HAKKINDA

Anadolu Kavağı, İstanbul‘un Beykoz ilçesinde İstanbul Boğazı kuzey kıyısında bir mahalledir. Turistik bir balıkçı kasabası olmasıyla öne çıkmaktadır. Turistik bir balıkçı kasabası olmasıyla öne çıkmaktadır. Mahallenin tepesinde, Marmara Denizi ile Karadeniz’in bağlantı noktasına hakim bir noktada konumlanan, tarihi Osmanlı Devleti’nden çok öncesine uzanan kale, mahallenin turizminin ana dayanağıdır.

Bir diğer turistik öğe de mahallenin balıkçı restoranlarıdır. Bunlar sayesinde yaz aylarında mahalle nüfusunun 4-5 katı turist çekebilmektedir. Yerli turist daha çok karayoluyla gitmeyi tercih ederken, yabancı turistler daha çok şehir hatlarının gezi vapuruyla gitmeyi tercih ederler. Kavacık’tan 15A otobüsüyle veya Sarıyer’den şehir hatları vapurlarıyla gelinebilir. Mahallenin turistik öneminden dolayı özellikle yaz aylarında haftasonu turistik vapur seferleri de düzenlenmektedir.

Anadolu Kavağı ’nın adını bir zamanlar burada yetişen kavak ağaçlarından aldığı düşünülüyor. “Kavak” sözcüğünün “kav” kökünden geldiği ve anlamının da “kapamak, tutmak” olduğu düşünüldüğünde bölgenin ismini, Karadeniz’in Boğaz’la birleştiği yerde üstlendiği “sınır” noktası rolünden de almış olması muhtemel.

Bizanslılar bu kaleleri güçlendirip Karadeniz girişinde vergi noktası olarak kullanmışlar. Anadolu Kavağı ’nda daha çok teknelerin yanaştığı iskelenin hemen ardında yaşanan hayat gayet sakin, etraf ise balık restoranlarıyla dolu. Meydanda XVIII. yüzyıldan kalma, oymalı Cevriye Hatun Çeşmesi bulunuyor.

 

ANADOLU KAVAĞI EKONOMİSİ

Anadolu Kavağı ekonomisi turizm ve balıkçılık üzerine kuruludur.

 

ANADOLU KAVAĞI ARSA FİYATLARI

Anadolu Kavağı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.300 TL – 6.500 TL arasında değişmektedir

 

ANADOLU KAVAĞI TARLA FİYATLARI

Anadolu Kavağı tarla fiyatları (m²) 900TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

 


 

Anadolu Kavağın’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Anadolu Kavağın’dan arsa almak ya da Anadolu Kavağın’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!