istanbul pendik arsa fiyatları

Pendik arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Pendik arsa fiyatlarını ve Pendik tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İSTANBUL PENDİK HAKKINDA

Pendik, İstanbul‘un Anadolu yakasında yer alan ve Marmara Denizine sahili olan bir ilçesi.

İlçenin bilinen en eski adı Pantikapeun’dur. Roma, Bizans, Doğu Roma ve Latin İmparatorluğu dönemlerinde her tarafı duvarla çevrili beş duvarlı anlamına da gelen Pantichion, Panlihion ve Tayni Tiyni isimleride kullanılmıştır. Bu isimler Osmanlı döneminden itibaren değişikliğe uğrayarak günümüzde olduğu gibi Pendik olarak kullanılmaktadır

Pendik; uluslararası havalimanı, Türkiye’nin en büyük teknoloji merkezlerinden biri ve İstanbul’un üçüncü büyük marinasıyla Türkiye’nin önemli ilçelerinden biri olarak öne çıkıyor. Tarihi çarşısı, alışveriş merkezleri, uluslararası festivalleri, eğlence mekânları, donanımlı kültür ve spor merkezleri, 5 yıldızlı otelleri ve modern yaşam alanlarıyla Pendik, yaşanabilir kentler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Doğal güzellikleri, cıvıl cıvıl parkları, yemyeşil ormanları ve açık spor sahalarıyla Pendik, İstanbul’a gelen turistler için de çekim merkezi. İlçe halkının konukseverliğiyle beraber Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini tatmak, Doğa Bilim Müzesi ve Aydos Kalesi gibi tarihi ve turistik yerleri gezmek için Pendik, ideal bir ortam sunuyor.

Doğa yürüyüşleri, bisiklet ve jip safarileri, ralli ve yelken yarışları, yamaç paraşütü, planörle uçuş ve daha birçok doğa sporuna da ev sahipliği yapan Pendik, aksiyon sporları tutkunlarına eşsiz fırsatlar sunuyor. Yazımızın devamında Pendik hakkında daha çok bilgiye erişebilirsiniz.

 

PENDİK EKONOMİSİ

Pendik ekonomisi sanayi ve ticarete dayanmaktadır. Pendik; uluslararası havalimanı, Türkiye’nin en büyük teknoloji merkezlerinden biri ve İstanbul’un üçüncü büyük marinasıyla ekonomiye katkı sağlamaktadır.

 

PENDİK ARSA FİYATLARI

Pendik arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 500 TL – 15.000 TL arasında değişmektedir.

 

PENDİK TARLA FİYATLARI

Pendik tarla fiyatları (m²) 100 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

 

BAHÇELİEVLER ARSA FİYATLARI

Bahçelievler’de arsa fiyatları (imarlı ort.m²) 7.000 TL – 10.750 TL arasında değişmektedir.

 

BALLICA ARSA FİYATLARI

Ballıca’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 1.450 TL arasında değişmektedir. Ballıca’da tarla fiyatları (m²) 350 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAMÇEŞME ARSA FİYATLARI

Çamçeşme arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.100 TL – 5.900 TL arasında değişmektedir.

 

ÇINARDERE ARSA FİYATLARI

Çınardere’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.000 TL – 7.000 TL arasında değişmektedir.

 

DOĞU ARSA FİYATLARI

Doğu’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 8.000 TL – 23.700 TL arasında değişmektedir.

 

DOLAYOBA ARSA FİYATLARI

Dolayoba’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.000 TL – 18.000 TL arasında değişmektedir.

 

EMİRLİ TARLA FİYATLARI

Emirlide tarla fiyatları (m²) 100 TL – 700 TL arasında değişmektedir.

 

GÜZELYALI ARSA FİYATLARI

Güzelyalı’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.000 TL – 12.500 TL arasında değişmektedir.

 

KAYNARCA ARSA FİYATLARI

Kaynarca’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 4.000 TL – 12.000 TL arasında değişmektedir.

 

KURNA ARSA FİYATLARI

Kurna’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.000 TL – 10.800 TL arasında değişmektedir. Kurna’da tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

 

KURTDOĞMUŞ ARSA FİYATLARI

Kurtdoğmuş’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir. Kurtdoğmuş’da tarla fiyatları (m²) 100 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

KURTKÖY ARSA FİYATLARI

Kurtköy’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.550 TL – 11.500 TL arasında değişmektedir. Kurtköy’de tarla fiyatları (m²) 400 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

ORTA ARSA FİYATLARI

Orta’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 4.000 TL – 18.000 TL arasında değişmektedir.

 

YAYALAR ARSA FİYATLARI

Yayalar’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.300 TL – 6.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

Pendik’te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Pendik’ten arsa almak ya da Pendik’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Pendik arsa fiyatlarını ve Pendik tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!