istanbul şişli arsa fiyatları

Şişli arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Şişli arsa fiyatlarını ve Şişli tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İSTANBUL ŞİŞLİ HAKKINDA

Şişli, İstanbul ilinin Avrupa Yakası’nda yer alan bir ilçesidir. 25 mahallesi bulunan Şişli, doğuda Beşiktaş, kuzeyde ve batıda Kâğıthane ve güneyde Beyoğlu ilçeleri ile komşudur.

Denize sahili olmayan Şişli ilçesinde çok sayıda tarihî eser, iş yeri, modern ticaret merkezi, kültür ve sanat merkezi bulunmaktadır. 1954’te ilçe olan Şişli ilçesi, 1987’de Kâğıthane’nin ayrı bir ilçe olup ayrılmasıyla coğrafi olarak ikiye bölündü.

Kuzeyde yer alan Ayazağa, Maslak ve Huzur mahalleleri bir öbek oluştururken geride kalan diğer mahalleler yine ayrı bir öbek oluşturdular. Büyükdere Caddesi’yle birbirine bağlı olan bu iki öbekten kuzeyde olanı 2012 yılında Şişli’den ayrılarak Sarıyer’e bağlandı.

Şişli adının, zamanında şişçilikle uğraşan bir aileye ait olan Şişçilerin Konağı’nın adının zamanla Şişlilerin Konağı’na dönüştüğüne ve buradan geldiğine dair rivayet vardır. Diğer bir rivayet ise, Şişli adının, topografik olarak Beyoğlu Platosu’nda yükseltisi fazla olan bir bölgede bulunmasından geldiğidir.

 Çatalca Yarımadası’nın doğu kesiminde, İstanbul Boğazı’nın batısında Avrupa yakasında yer alan ilçe topraklarının deniz kıyısı yoktur. Şişli, Marmara Havzasının Trakya / Kocaeli peneplenleri arasına dağılmış, boğaz ve akarsu vadilerle parçalanmış olup, platolar topluluğunun batısında, Boğaziçi – Haliç arasını dolduran Beyoğlu Platosu’nun kuzey uzantısında bulunmaktadır.

 

ŞİŞLİ EKONOMİSİ

Şişli ilçesi hızla değişim içinde 21. yüzyıl İstanbul’unun hatta Türkiye ekonomisinin iş ve finans merkezi olma durumundadır. Sanayi.Ticaret ve hizmet sektörünün ekonomiye katkısı büyüktür.

 

ŞİŞLİ ARSA FİYATLARI  

Şişli  arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 6.000 TL – 80.000 TL arasında değişmektedir.

 

ERGENEKON ARSA FİYATLARI

Ergenekon’da arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 8.000 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir.

 

ESKİŞEHİR ARSA FİYATLARI

Eskişehir’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  20.000 TL – 70.000 TL arasında değişmektedir.

 

İNÖNÜ ARSA FİYATLARI

İnönü’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  34.000 TL – 80.000 TL arasında değişmektedir.

 

MECİDİYEKÖY ARSA FİYATLARI

Mecidiyeköy’de arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 6.000 TL – 38.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

Şişli’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Şişli’den arsa almak ya da Şişli’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!