Barbaros Mahallesi Arsa Fiyatları

Barbaros Mahallesi Arsa Fiyatları

Barbaros mahallesinde arsa fiyatları yerine ve birçok etkene göre değişmektedir. Urla’ya 22, İzmir’e ise 55 Km. mesafede bulunan Yörüklerin yaşadığı Barbaros köyü, denizden uzak mesafede bulunuyor. Urla’dan Alaçatı tarafına giderken eski yol üstünde yer alan şirin bir mahalle. Eskiden köy statüsündeyken bugün mahalle olmuş. Buraya gelirken İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü bitiminden içeri giriyorsunuz 2 km daha gidince köye ulaşıyorsunuz. Eğer özel aracınız yoksa İzmir’den Urla’ya gelip, oradan da köye giden belediye otobüsleri ile Barbaros Köyü’ne ulaşabilirsiniz. Gözlerden uzak oluşu ve sakinliği nedeniyle adı pek bilinmez. 

Barbaros’un acıklı hikayesi, köy girişindeki anıtla karşılar ziyaretçilerini. Üzerinde 36 ismin yazdığı anıt, Barbaros’tan Çanakkale Savaşı’na giden ve dönmeyenleri simgeler. Çünkü savaştan sadece 4 kişi geri gelmiş, diğerleri şehit olmuştur.

Bugün burada yaşayanlar Türkmen Yörükler. Ildırı’nın başkent olduğu dönemde bu köyün adı Başköy olarak geçiyormuş. Köyün kuruluş hikayesi bir hayli ilginç. Çok eski dönemlerde ilk yerleştikleri yer olan Başköy’de veba salgını olmuş ve köylüler bir hayvan keserek etlerini değişik yerlere dağıtmışlar etin bozulduğu yere köyü kurmaya karar vermişler. Buraya çatısı topraktan, sıra sıra evler yapmışlar. Bu yüzden köyün ilk adı Sıradamlar olmuş.

Köyde son dönemde tarım çok az yapılır olmuş ve arazilerin bir kısmı artık boş duruyor. Köyde herkesin bir emekli maaşı vardır. Tarım yaptıkları dönemde kazandıkları ile kendilerini sigortalı yapıp emekli olmuşlar. Son dönem dikilen ağaçlar ve oyuk festivali de köylülere ek gelir kapısı olmuş.

 

Barbaros Mahallesi Arsa Fiyatları

Barbaros Mahallesi Arsa Fiyatları

Barbaros Mahallesi Arsa Fiyatları

Arsa fiyatının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin bazıları arsanın konumu arsanın m2 si hukuki durumu,  arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, arsanın düzlükte ve çukurda olması, köşe parsel olması veya arada kalan arsa olması,  çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunması gibi birçok etkenler arsa fiyatında belirleyici olabiliyor.

Barbaros’ta imarlı arsa m²  fiyatları 151 TL – 1000 TL arasında değişmektedir. Barbaros’ta tarla m²  fiyatları 25 TL – 190 TL arasında değişmektedir.

 


 

İzmir Urla Barbaros’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Urla Barbaros’tan arsa almak ya da Urla Barbaros’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!