izmir kınık arsa fiyatları

Kınık arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kınık arsa fiyatlarını ve Kınık tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İZMİR KINIK HAKKINDA

Kınık, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin batısında ve kuzeyinde Bergama ilçesi, doğusunda ve güneyinde Manisa ili bulunmaktadır. Nüfusu 2016 yılı itibarıyla 28.265 kişidir.

İsmini Oğuz Türkleri’ nin Bozoklar kolunun Kınık Boyu’ndan aldığı ve Roma İmparatorluğuna kadar uzanan tarihi bir geçmişe sahip İlçenin, ilk çağ yerleşim merkezi olan Gambreion’un yerine kurulduğu sanılmaktadır. Güneydoğusunu kaplayan Karadere Ormanları içinde Kibele Tapınağı ile mezar kalıntıları ilçe tarihinin çok eskiye uzanışının kanıtıdır.

1910 yılında Bergama ilçesine bağlı bucağa dönüştürülen ilçe Kurtuluş Savaşı yıllarında bir süre Yunan işgaline uğramış, 13 Eylül 1922 de ise düşmandan işgalinden kurtarılmıştır.

İlçede 1938 yılında Belediye teşkilatı kurulmuş, 1948 tarihinde ise Bergama İlçesinden ayrılarak İzmir İline bağlı bağımsız bir İlçe konumuna getirilmiştir.

İzmir’in 120 km kuzeyinde yer alan Kınık’ın batısında ve kuzeyinde Bergama ilçesi, doğusunda ve güneyinde Manisa ilinin Soma, Akhisar, Saruhanlı ve Yunusemre ilçeleri bulunmaktadır. İlçenin yüzölçümü 479 km²’dir. Otuz yedi mahallesi bulunmaktadır. İlçe Madra ve Yunt dağları arasında yer almaktadır.

İlçe; Ege Bölgesinin Kuzeybatısında, Madra Dağları ile Yunt Dağlarının arasında Yunt Dağları silsilesinden Kara ve Sultan Dağlarının kuzey eteklerinde, Bakırçay Ovasının güney kıyısında kurulmuştur. Doğusu ve Güneyi Manisa ili Soma İlçesi, Batısı ile Kuzeyi Bergama ilçeleriyle çevrilmiştir. 

Kınık Ovası’nı doğudan batıya geçen Bakırçay Nehri sulamaktadır. Merkez dışı mahallelerimizin çoğunluğu dağlık arazi üzerine kurulmuştur.

Arazinin %65’i orman,%30’u ekili alan ve %5’i çayır ve meralardır.

Bergama’nın 15 km doğusunda bulunan Kınık, doğal güzellikleri ile ziyaret edilebilecek ilçeler arasındadır. Kınık’ın dağ ve yayla mahalleleri (Çanköy, Karadere, Elmadere, Yaylaköy v.b.) doğal güzellikleri ve otantikliği ile keşfedilmeyi beklemektedir.

Turistik tesis, müze ve ören yeri bulunmamaktadır. Karadere mahallemiz sınırları içinde Mamurt adlı yüksek bir tepe üzerinde sur ve tapınak kalıntıları mevcut ise de bu güne kadar yörede herhangi bir araştırma yapılmamıştır.

 

KINIK EKONOMİSİ

İlçe son yıllarda büyük bir atılım içine girmiştir. Tarım ürünlerine dayalı özel sektöre ait 5 salça fabrikası ve 1 kireç fabrikası,4 adet çırçır fabrikası,1 adet un fabrikası, 1 adet turşu fabrikası mevcut olup, Organize sanayi bölgesi kuruluş çalışmaları tamamlanmış yer yer faaliyet göstermektedir.

İlçemizde özel sektöre ait 1 adet de kömür madeni bulunmaktadır.

İlçenin ova bölgelerinde kültür ve kültür melezi büyükbaş hayvancılık yapılmakta olup, küçükbaş hayvancılık eseri miktarda bulunmaktadır. Kırsal bölgelerimizde ise yerli büyükbaş hayvan yetiştiriciliği ve küçükbaş koyun- keçi yetiştiriciliği yapılmaktadır.

 

KINIK ARSA FİYATLARI

Kınık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir.

 

KINIK TARLA FİYATLARI  

Kınık tarla fiyatları (m²)  100 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 


 

Kınık’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kınık’tan arsa almak ya da Kınık’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Karşıyaka arsa fiyatlarını ve Karşıyaka tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!