izmir ödemiş arsa fiyatları

Ödemiş arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Ödemiş arsa fiyatlarını ve Ödemiş tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

İZMİR ÖDEMİŞ HAKKINDA

Ödemiş, Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Kiraz ve Beydağ, batısında Bayındır ve Tire ilçeleri, kuzeyinde Manisa, güneyinde Aydın illeri bulunmaktadır. 2019 yılı nüfus verilerine göre toplam nüfusu 132.876’dir.

Ödemiş Türkiye’nin batısında Ege Bölgesi’nde İzmir iline bağlı bir ilçedir. Ödemiş’in il merkezine uzaklığı 113 kilometredir. Denizden yüksekliği 123 metre olup en yüksek noktası 2157 metre ile Bozdağlar’dır. Yüzölçümü 1.019 km2‘dir. İlçenin doğusunda Kiraz ve Beydağ, batısında Bayındır ve Tire ilçeleri, kuzeyinde Manisa ilinin Turgutlu ve Salihli ilçeleri, güneyinde Aydın ilinin Sultanhisar, Köşk ve Efeler ilçeleri bulunmaktadır. Ödemiş, İzmir ilinin Bergama’dan sonra en geniş yüzölçümüne sahip ilçesidir. Büyük bir kısmı ovalık olan arazinin ortasından Küçük Menderes Nehri akmaktadır. Gölcük Gölü ilçe topraklarında bulunur.

Bölge Akdeniz ikliminin etkisi altındadır. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağmurlu geçer. Bozdağlar ve Aydın Dağları’na kar yağar, nem oranı %64’tür. Ödemiş bitki örtüsü genelde makidir. Dağlarda meşe ağacı türleri, kestane menengiç ve kızılçam ağaçları yetişmektedir. Ovada ise ceviz, incir, kavak, fıstıkçamı, turunçgiller, zeytin ve meyve ağaçları yer almaktadır.

Ödemiş bölgesine ait tarihi sit alanları şöyledir; Hypaipa (Günlüce), Dios Hieron (Birgi), Digda (Ovakent), Potamia (Bademli), Ayasurat (Türkönü), Torrhebia (Gölcük), Mesotmolos (Bozdağ), Bazdegümi (Yolüstü), Medeksis (Ortaköy), Adagüme (Konaklı), Bükürgüme (Bademli).

 

ÖDEMİŞ EKONOMİSİ

Ödemiş’in ekonomisi tarıma dayalı olup 21 binden fazla aile tarımla uğraşmakta ve geçimini böylelikle sağlamaktadır. Başlıca tarım ürünleri patates, incir, zeytin, karpuz, susam, kestane, tütün, üzüm ve yaş sebzelerdir. Yöre verimli topraklara sahip olup, tarlalardan bir yılda üç ürün kaldırılabilmektedir. 

Ayrıca Bademli yöresi meyve fidanı yetiştiriciliği ve kiraz üretimi alanlarında Türkiye ekonomisinde büyük bir paya sahiptir. Ayrıca Ödemiş’te üretilen bir diğer önemli ürün ise Ödemiş Deri Tulum Peyniri’dir. Tüm Ege bölgesinde enfes tadını bilmeyen yoktur. Ege bölgesinde Deri Tulum Peyniri sadece Ödemiş’te yapılmaktadır.

Ödemiş’in sanayi yapısı da tarımsal hammaddelere dayalıdır. Ayrıca imalat sanayi içinde değerlendirilecek iş makineleri, çelik döküm, elektronik, süt ürünleri, plastik, ağaç ürünleri, zeytinyağı vb. fabrikalar ve işletmeleri bulunmaktadır. Sanayileşme yönünde özellikle son yıllarda önemli adımlar atılmaktadır.

 

ÖDEMİŞ ARSA FİYATLARI

Ödemiş arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 6.500 TL arasında değişmektedir.

 

ÖDEMİŞ TARLA FİYATLARI  

Ödemiş tarla fiyatları (m²) 60 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

 

BİRGİ ARSA FİYATLARI

Birgi arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL –5.450 TL arasında değişmektedir. Birgi tarla fiyatları (m²) 160 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

BOZDAĞ ARSA FİYATLARI

Bozdağ arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 4.450 TL arasında değişmektedir. Bozdağ tarla fiyatları (m²) 290 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

GÖLÇÜK ARSA FİYATLARI

Gölçük arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  700 TL – 2.300 TL arasında değişmektedir. Gölçük tarla fiyatları (m²) 200 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

 

HORZUM TARLA FİYATLARI

Horzum tarla fiyatları (m²) 60 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

MURSALLI ARSA FİYATLARI

Mursallı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir. Mursallı tarla fiyatları (m²) 120 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

SEKİKÖY ARSA FİYATLARI

Sekiköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  80 TL – 700 TL arasında değişmektedir. Sekiköy tarla fiyatları (m²) 60 TL – 170 TL arasında değişmektedir.

 

ÜÇEYLÜL ARSA FİYATLARI

Üçeylül arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 6.500 TL arasında değişmektedir. Üçeylül tarla fiyatları (m²) 170 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 

UMURBEY ARSA FİYATLARI

Umurbey arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 1.600 TL arasında değişmektedir. Umurbey tarla fiyatları (m²) 300 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

 


 

Ödemiş’te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ödemiş’ten arsa almak ya da Ödemiş’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Ödemiş arsa fiyatlarını ve Ödemiş tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!