kocaeli dilovası arsa fiyatları

Dilovası arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Dilovası arsa fiyatlarını ve Dilovası tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

KOCAELİ DİLOVA HAKKINDA

Dilovası Kocaeli‘nin bir ilçesi. 2008 yılında çıkan kararla Gebze’den ayrılıp ilçe olmuştur. Kocaeli Yarımadası’nın güney kıyı şeridinde yaklaşık 2000 hektarlık bir alan üzerinde kurulmuştur. İlçe olması ile beraber kaymakamlık belediye binası bünyesinde kurulmuş ve Dilovası’nın ilk kaymakamı Hasan Göç olmuştur.

2009 yerel seçimleri sonucunda Dilovası Belediye başkanı Cemil Yaman olmuştur. Cemil Yaman’dan boşalan belediye başkanlığını 2014 yerel seçimlerinde Ali Toltar kazanmıştır.

Dilovası, adını Diliskelesi sahilinde, Dilderesi’nin biriktirmesi ile oluşan, karanın denize doğru yaptığı dil şeklindeki çıkıntıdan almaktadır. Diliskelesi’nin en önemli özelliği İzmit Körfezi’nin karşı kıyıya en yakın yerinin burada olmasıdır.

Hersek burnu ile Diliskelesi arasındaki deniz mesafesi çok kısa olduğu için Roma, Bizans ve Osmanlı imparatorlukları zamanında önemli yerleşim yeri olan Bursa ve İznik’e en kısa ve hızlı yoldan ulaşım bu noktadan sağlanmıştır. Dilovası-Hersek Burnu arasında trafiği rahatlatmak için Osman Gazi Köprüsü yapılmıştır.

Dilovası’nda yaşayan imparatorlukların bıraktıkları eserler Liyssa Kalesi, Liyssa İskelesi (Diliskelesi) ve Kanuni Sultan Süleyman döneminde Mimar Sinan’ın yaptığı Mimar Sinan Köprüsü’dür.

Kocaeli iline bağlı Dilovası ilçesi Körfez ilçesinin batısında Gebze ilçesinin doğusunda yer almakta olup, güneyinde İzmit körfezi, kuzeyinde Gebze ilçesi yer almaktadır. Anadolu yakasını Avrupa yakasına bağlayan deniz, kara ve demiryolları ilçeden geçmektedir.

Ayrıca Türkiye’nin önemli deniz limanları (9 adet) ilçede olup Sabiha Gökçen Havalimanı ilçeye 30 km mesafede bulunmaktadır. Ulaşım imkânlarının, ticaret merkezleri ile her yönden bağlantı kurmaya elverişli olması, Dilovası ilçesinde sanayileşmenin gelişmesini sağlamıştır.

Dilovası-Hersek Burnu arasında TEM ve E-5 trafiğini rahatlatmak için Gebze-İzmir Otoyolu Projesi dahilinde İzmit Körfez Köprüsü yapılmıştır.

 

DİLOVASI EKONOMİSİ

Dilovasını ilçesinin ekonomisi sanayiye dayalıdır. İlçe sınırlarında 5 adet OSB ve 1 adet Sanayi sitesi mevcuttur. 5 OSB nin 4 tanesinde altyapı çalışmaları sonuçlanma aşamasına gelmiştir. Dilovası OSB faal durumdadır.Dilovasında faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarından bazıları Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır. Uluslararası birçok markanın da üretim yeri Dilovası’dır.

Dilovası ilçesinde kurulan Organize Sanayi Bölgeleri yaklaşık 2200 hektarlık sanayi alanını kapsamaktadır. Dilovası OSB de 193 sanayi kuruluşu ve 20000 çalışanı ile ülke ekonomisine önemli katkıda bulunmaktadır.

 

DİLOVASI ARSA FİYATLARI

Dilovası arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  300 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir.

 

ÇERKEŞLİ ARSA FİYATLARI

Çerkeşli arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 450 TL – 7.900 TL arasında değişmektedir.

 

DEMİRCİLER ARSA FİYATLARI

Demirciler arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 300 TL – 8.700 TL arasında değişmektedir

 

KÖSELER ARSA FİYATLARI

Köseler arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 500 TL – 8.000 TL arasında değişmektedir.

 

MİMARSİNAN ARSA FİYATLARI

Mimarsinan arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 10.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

Dilovası ‘nda bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Dilovası‘ndan arsa almak ya da Dilovası‘dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!