manisa saruhanlı arsa fiyatları

Saruhanlı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Saruhanlı arsa fiyatlarını ve Saruhanlı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MANİSA SARUHANLI HAKKINDA

Saruhanlı, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde bulunan Manisa ilinin ilçelerinden biridir.

İzmir-İstanbul karayolu üzerinde yer alan Saruhanlı’nın, doğu ve kuzeydoğusunda Akhisar ve Gölmarmara, kuzeybatısında Kınık, güneyinde Turgutlu ve Ahmetli İlçeleri ile, güneybatısında İzmir ili bulunmaktadır.

Deniz seviyesinden 43 m yükseklikte kurulmuş olan Saruhanlı’ın genel nüfusu 64.134 merkezi 14900’dür. 890 km² yüzölçümüne sahip ilçenin 50 mahallesi bulunmaktadır.

 Osmanlılar zamanında 150 haneli bir köy olan Saruhanlı, 1956 yılında Manisa’ya bağlı bir ilçe haline geldi. İlçe halkının büyük bir kısmını Balkan Yarımadası’ndan gelen göçmenler oluşturur. İlçedeki halkın çoğu gelirini tarımla sağlamaktadır. Bölgede en çok çekirdeksiz üzüm, pamuk, mısır ürünleri yetişmektedir.

Saruhanlı düz ve verimli arazi olan Gediz ovasında yer alır. Gediz nehrinin önemli bir kolu olan Kumçayı, ilçenin kenarından geçmektedir. İlçe Ege’yi İstanbul’a bağlayan İzmir-İstanbul devlet karayolunun üzerinde Manisa’ya 19 km, Akhisar’a 33 km uzaklıktadır. Batıyı Anadolu’ya bağlayan demiryolu, topraklarını ikiye bölerek İç Anadolu’ya doğru uzanır.

Saruhanlı’nın yüzölçümü 890 km², denizden yüksekliği 43 m’dir. İlçe kuzey ve kuzeydoğusundan Akhisar’a ve Gölmarmara’ya batısından Kınık-Bergama, güneyinden Turgutlu ve Ahmetli, güneybatısından Manisa ile çevrelenmiştir. Akdeniz ikliminin etkisindedir.

Saruhanlı’nın kesin kuruluş tarihi bilinmiyorsa da (1313-1437) Saruhan Beyliği döneminde kurulduğu düşünülmektedir.Bölgeye ilk yerleşenler göçebelik geleneğinden geliyordu.Giderek yerleşik yaşama alışarak tarımla uğraşmaya başladılar Sevr anlaşmasından sonra Yunanlar önce İzmir’i sonra (26 Mayıs 1919) Manisa’yı işgal ettiler.

Saruhanlı’ların büyük direnci yüzünden ancak on dört ay sonra 1920 Haziranında girebildiler. 7 Eylül 1922’de işgalden kurtulan bölgeye, Balkan ülkelerinden ve doğudan gelen Türk göçmenleri yerleştirilmeye başlandı. Saruhanlı topraklarının verimli olması ve boş olması nedeniyle bölgeye sürekli bir göç yaşandı. Bu göç 1960 yıllarına kadar devam etti.

Nüfusun %73’ü merkez dahil 14 belde merkezinde, geri kalanı köylerde yaşamaktadır. Saruhanlı nüfusunun %60’ı Bulgaristan, Yunanistan, Yugoslavya, Arnavutluk göçmenidir. %35’i yerli halktan, %5’i ise doğu ve güneydoğudan göç eden vatandaşlardan oluşmaktadır. Nüfusu tarım mevsiminde dışarıdan gelen işçiler nedeniyle geçici olarak artmaktadır.

 

SARUHANLI EKONOMİSİ

Verimli toprakları nedeniyle ilçedeki en önemli geçim kaynağı tarımdır. Sulanabilir alanlarda çekirdeksiz üzüm, pamuk, sebze ve meyve, diğer alanlarda ise tahıl, tütün ve zeytin yetiştirilmektedir.

 

SARUHANLI ARSA FİYATLARI

Saruhanlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 2.350 TL arasında değişmektedir.

 

SARUHANLI TARLA FİYATLARI

Saruhanlı tarla fiyatları (m²) 25 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

BÜYÜKBELEN ARSA FİYATLARI

Büyükbelen arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 600 TL – 810 TL arasında değişmektedir. Büyükbelen tarla fiyatları (m²) 25 TL – 110 TL arasında değişmektedir.

 

HACIRAHMANLI ARSA FİYATLARI

Hacırahmanlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 400 TL – 2.350 TL arasında değişmektedir. Hacırahmanlı tarla fiyatları (m²) 40 TL – 280 TL arasında değişmektedir.

 

GÖZLET TARLA FİYATLARI

Gözlet tarla fiyatları (m²) 30 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

 

HACIMUSA TARLA FİYATLARI

Hacımusa tarla fiyatları (m²) 30 TL – 540 TL arasında değişmektedir.

 

İSHAKÇELEBİ ARSA FİYATLARI

İshakçelebi arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir. İshakçelebi tarla fiyatları (m²) 150 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

MÜTEVELLİ TARLA FİYATLARI

Mütevelli tarla fiyatları (m²) 50 TL – 1.280 TL arasında değişmektedir.

 

KEPENEKLİ ARSA FİYATLARI

Kepenekli arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 600 TL – 1.250 TL arasında değişmektedir. Kepenekli tarla fiyatları (m²) 80 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

PAŞAKÖY ARSA FİYATLARI

Paşaköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 700 TL – 1.800 TL arasında değişmektedir. Paşaköy tarla fiyatları (m²) 100 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

SARIÇAM TARLA FİYATLARI

Sarıçam tarla fiyatları (m²) 80 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir

 

Saruhanlı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Saruhanlı’dan arsa almak ya da Saruhanlı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!