manisa soma arsa fiyatları

Soma arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Soma arsa fiyatlarını ve Soma tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MANİSA SOMA HAKKINDA

Soma, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde bulunan Manisa ilinin ilçelerinden biridir.

Soma, Yunt Dağı silsilesinin eteklerine kurulmuştur. Savaştepe Fay Hattı da denilen ve Balıkesir’in Pamukçu beldesinden başlayıp Bergama’ya kadar uzanan Türkiye’nin en aktif fay hatlarından birinin üstündedir. Soma’nın tahin helvası, cevizli lokumu meşhurdur ve maden ocakları ile tanınır.

Soma ilçesi adının “sumak” bitkisinden geldiği de söylenir ve gittikçe Somaklı’dan Soma ismine dönüştüğü rivayetleri de vardır.

Manisa ilinin kuzey kapısıdır. Kuzeyden, Balıkesir’in Savaştepe ve İvrindi ilçelerine komşudur. Güneyinde Manisa’nın Akhisar ilçesinin Akhisar belediyesi, doğusunda Kırkağaç ilçesi bulunur da Manisa’yı bir başka ile daha komşu eder. Soma, batısındaki Kınık ve Bergama ilçeleri ile İzmir’e 135 kilometre mesafedeki Soma’nın ilçe merkezi, Kırkağaç-Kınık-Savaştepe karayollarının kavşak noktasında ve Bergama-Akhisar karayolu ile İzmir-Bandırma demiryolu üzerindedir. İklim ise yazlar sıcak ve kurak. Kışları ılık ve yağmurlu geçer. Yeni yapılan İstanbul-Balikesir-İzmir otoyolu Soma’dan geçmektedir.

 

SOMA EKONOMİSİ

İlçede linyit kömürü madenleri bulunur. Ayrıca bir adet termik santral vardır ve ikincisi yapım aşamasındadır. Türkiye’nin elektrik ihtiyacının %10’unu karşılamaktadır. 2015 yılının Kasım ayında dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun Soma’da 100 ton altın rezervi bulunduğunu açıkladı.

 

SOMA ARSA FİYATLARI

Soma arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL – 7.400 TL arasında değişmektedir.

 

SOMA TARLA FİYATLARI

Soma tarla fiyatları (m²) 20 TL – 5.100 TL arasında değişmektedir.

 

AVDAN ARSA FİYATLARI

Avdan arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 70 TL – 200 TL arasında değişmektedir. Avdan tarla fiyatları (m²) 25 TL – 110 TL arasında değişmektedir.

 

CUMA TARLA FİYATLARI

Cuma tarla fiyatları (m²) 30 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir.

 

HATUN ARSA FİYATLARI

Hatun arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 400 TL – 700 TL arasında değişmektedir. Hatun tarla fiyatları (m²) 120 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

HÜRRİYET ARSA FİYATLARI

Hürriyet arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.300 TL – 1.450 TL arasında değişmektedir. Hürriyet tarla fiyatları (m²) 80 TL – 150 TL arasında değişmektedir.

 

İSTASYON ARSA FİYATLARI

İstasyon arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 550 TL – 5.100 TL arasında değişmektedir.

 

İNÖNÜ ARSA FİYATLARI

İnönü arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.000 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir. İnönü tarla fiyatları (m²) 250 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

KURTULUŞ ARSA FİYATLARI

Kurtuluş arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.700 TL – 7.400 TL arasında değişmektedir.  Kurtuluş tarla fiyatları (m²) 20 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

KOZANLI ARSA FİYATLARI

Kozanlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 1.900 TL – 2.200 TL arasında değişmektedir. Kozanlı tarla fiyatları (m²) 330 TL – 5.000 TL arasında değişmektedir.

 

TURGUTALP ARSA FİYATLARI

Turgutalp arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 2.600 TL – 3.800 TL arasında değişmektedir. Turgutalp tarla fiyatları (m²) 130 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

 

PİRAHMET TARLA FİYATLARI

Pirahmet tarla fiyatları (m²) 15 TL – 50 TL arasında değişmektedir

 

YAĞCILI TARLA FİYATLARI

Yağcılı tarla fiyatları (m²) 30 TL – 610 TL arasında değişmektedir

 

YIRCA TARLA FİYATLARI

Yırca tarla fiyatları (m²) 80 TL – 160 TL arasında değişmektedir

 


 

Soma’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Soma’dan arsa almak ya da Soma’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!