mersin akdeniz arsa fiyatları

Akdeniz arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Akdeniz arsa fiyatlarını ve Akdeniz tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

MERSİN AKDENİZ HAKKINDA

Akdeniz, Mersin ilinin bir merkez ilçesidir. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıdır. Kuzeyinde Toroslar, güney batısında Yenişehir, doğusunda ise Tarsus ilçeleri bulunmaktadır. Mersin Limanı, Mersin Serbest Bölgesi, Şehirler Arası Terminali, Türkiye’nin en büyük gökdelenlerinden olan 52 katlı Mertim Kulesi, Atatürk Parkı ve Mersin Atatürk Evi burada bulunmaktadır. Son derece kozmopolit bir demografik yapıya sahiptir. Yoğun bir gayrimüslim nüfusa ev sahipliği yapar. Çok sayıda kilise ve katedral bulunur.

Türkiye’nin en aktif kültür merkezlerinden biri olan Mersin Kültür Merkezi bu ilçede Cumhuriyet Meydanı arkasında ve Ortodoks Kilisesinin yanında bulunmaktadır.

İlçe ticari hacmi bakımından Türkiye’de ilk 5 büyük ilçe arasındadır. Türkiye’nin en büyük limanı olan Mersin Limanı, Akdeniz ilçesinde bulunmaktadır. Bunun etkisiyle de ilçede yoğun tercüme bürosu ve noter bulunmaktadır. İçel Sanat Kulübü de bu ilçede bulunmaktadır.

Atatürk’ün Mersin’e birçok kez geldiğinde kaldığı ev ve konak bu ilçede yer almaktadır. Mersin’in en iyi semti olarak gösterilen Çamlıbel de bu ilçede yer almaktadır. Hukuk bürosu, resmî daireleri, hastaneleri ve okulları, Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni bünyesinde bulundurmasıyla Mersin’in ve Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biridir.

 

AKDENİZ EKONOMİSİ

İlçe ilimiz ekonomisinin lokomotifi durumundadır. İlçe ekonomisinin bileşenlerini sanayi, lojistik, ticaret, hizmet sektörü ve tarım sektörü teşkil etmektedir. Mersin Serbest Bölgesi, Mersin Limanı, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB),  MTSOB dışında kalan Paşabahçe  Cam, Şişe Cam, Çimsa, Kromsan, Soda Sanayi, Çimsataş, Cumitaş başta olmak üzere birçok önemli sanayi tesisleri, lojistik firmaları, Tırmıl Lojistik Aktarma İstasyonu, Kazanlı-Tarsus Turizm merkezi Akdeniz ilçesindedir.  İlimizin en büyük hal ve toptancı gıda sektörü ile küçük sanayi siteleri bu ilçemizdedir.

 

AKDENİZ ARSA FİYATLARI

Akdeniz arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir

 

AKDENİZ TARLA FİYATLARI

Akdeniz tarla fiyatları (m²) 50 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

ADANALIOĞLU ARSA FİYATLARI

Adanalıoğlu arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 600 TL – 1.850 TL arasında değişmektedir. Adanalıoğlu tarla fiyatları (m²) 300 TL – 400 TL arasında değişmektedir.

 

AKDAM TARLA FİYATLARI

Akdam tarla fiyatları (m²) 150 TL – 210 TL arasında değişmektedir.

 

BAĞLARBAŞI ARSA FİYATLARI

Bağlarbaşı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 550 TL – 2.180 TL arasında değişmektedir. Bağlarbaşı tarla fiyatları (m²) 200 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

BEKİRDE TARLA FİYATLARI

Bekirde tarla fiyatları (m²) 800 TL – 1.360 TL arasında değişmektedir.

 

BURHAN ARSA FİYATLARI

Burhan arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 800 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir. Burhan tarla fiyatları (m²) 200 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

 

CAMİLİ ARSA FİYATLARI

Camili arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 400 TL – 950 TL arasında değişmektedir. Camili tarla fiyatları (m²) 70 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

DEMİRHİSAR TARLA FİYATLARI

Demirhisar tarla fiyatları (m²) 130 TL – 550 TL arasında değişmektedir.

 

IĞDIR ARSA FİYATLARI

 

KAZANLI ARSA FİYATLARI

Kazanlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 600 TL – 2.500 TL arasında değişmektedir. Kazanlı tarla fiyatları (m²) 400 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

NACARLI ARSA FİYATLARI

Nacarlı arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 500 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir. Nacarlı tarla fiyatları (m²) 270 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

PUĞKARACADAĞ TARLA FİYATLARI

Puğkaracadağ tarla fiyatları (m²) 80 TL – 100 TL arasında değişmektedir

 

SARIİBRAHİMLİ ARSA FİYATLARI

Sarıibrahimli arsa fiyatları (imarlı ort. m²) 450 TL – 600 TL arasında değişmektedir. Sarıibrahimli tarla fiyatları (m²) 250 TL – 350 TL arasında değişmektedir.

 

YANPAR TARLA FİYATLARI

Yanpar tarla fiyatları (m²) 50 TL – 250 TL arasında değişmektedir

 


 

Akdeniz’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Akdeniz’den arsa almak ya da Akdeniz’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Akdeniz arsa fiyatlarını ve Akdeniz tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!