bodrum mumcular arsa fiyatları

Mumcular arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Mumcular arsa fiyatlarını ve Mumcular tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

MUMCULAR HAKKINDA

Mumcular, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir mahalledir. Mumcular, Ege Bölgesi’nde Muğla ilinin Bodrum ilçesinin bir belde belediyesi iken 6360 Sayılı On Dört İlde Büyükşehir Belediyesi ve Yirmi Yedi İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hakkında Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile tüzel kişiliği kaldırılmış ve Bodrum Belediyesi’ne bağlı bir mahalleye dönüşmüştür. Bodrum Belediyesi’nin çalışmaları neticesinde de Mumcular Mahallesi, Karaova Mahallesi ve Gölbaşı Mahallesi olarak üç mahalleye bölünmüştür. Mumcular, Karaova ve Gölbaşı mahallelerinin yaklaşık olarak toplam nüfusu 5000′ dir. Kasabanın arkası orman ve makilere, önü ise  Karaova‘ya bakar. Bölgede Akdeniz iklimi hâkimdir. Dağ ve tepelerden gelen küçük derelerden yararlanılarak mahallede sulama amaçlı baraj yapılmıştır. Bu barajdan elde edilen su Karaova’ya kanallarla taşınır ve Karaova’da özellikle yaz kuraklığının yaşandığı dönemlerde kullanılır.

 

MUMCULAR EKONOMİSİ

Mumcular da dokunan halı ve kilimler yöre halkının temel geçim kaynağı. Karaova oldukça verimli bir ovadır. Ovada daha çok zeytin ve sebze yetiştirilir. Mumcuların arkasındaki dağ kızılçam ormanları ve zeytin bahçeleri ile kaplıdır zeytincilik gelişmiştir.

 

MUMCULAR ARSA FİYATLARI

Mumcular arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)   469 TL – 1.467 arasında değişmektedir.

 

MUMCULAR TARLA FİYATLARI

Mumcular tarla fiyatları (m²)  31 TL – 159 TL arasında değişmektedir.

 

 


 

 

Muğla Bodrum Mumcular ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Muğla Bodrum Mumcular ’dan arsa almak ya da Mumcular’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92  nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!