menteşe sarnıç arsa fiyatları

 Sarnıç arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Sarnıç arsa fiyatlarını ve Sarnıç tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

MENTEŞE SARNIÇ HAKKINDA

Sarnıçköy, Muğla ilinin Menteşe ilçesine bağlı bir mahalledir.

Köy adını etrafındaki dağların sarnıça benzetilmesinden almıştır.

Mahallenin gelenek ve göreneklerinde düğünler üç gün olup eski gelenekler devam ettirilmektedir. Gelin at ile eve getirilmektedir. Ege yemekleri yapılmaktadır. Mahallede okuma yazma oranı yüksektir, okur-yazarlık %100’dür.

Muğla merkezine 35 km uzaklıktadır. Yerkesik beldesine 22 km’dir. Milas ilçesine bağlı olan Ören beldesine ise 26 km uzaklıktadır. Komşuları; Kıran, Denizova, Kultak, Zeytinköy ve Çatakbağyaka Köyleri’dir. Turizm için gelecekte çok iyi bir yere sahip olacak olan Akbük sahili Sarnıç mahallesi sınırları içerisindedir.

Mahallenin iklimi, Akdeniz iklimi etki alanı içerisindedir. Kızılçam ve karaçam ormanları ile makiler doğal bitki örtüsünü oluşturur.

SARNIÇ EKONOMİSİ

Mahallenin ekonomisi arıcılık, balıkçılık, tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

 

SARNIÇ ARSA FİYATLARI

Sarnıç arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 25.000 TL arasında değişmektedir.

SARNIÇ TARLA FİYATLARI  

Sarnıç tarla fiyatları (m²)  200 TL – 1.000 TL arasında değişmektedir.

 


Sarnıç’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Sarnıç’tan arsa almak ya da Sarnıç’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!