ortaca dalyan arsa fiyatları

Dalyan arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Dalyan arsa fiyatlarını ve Dalyan tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ORTACA DALYAN HAKKINDA

Dalyan, Muğla ilinin Ortaca ilçesine bağlı bir mahalledir.

Köyceğiz Gölü dalyanı (Türkiye genelinde, kısaca Dalyan denir) bu beldede yer alır.

Ege Bölgesi’nde olarak bilinse de haritadaki konumu Akdeniz Bölgesi’ndedir. Marmaris ve Fethiye arasında yer alan Dalyan kuzeyinde Köyceğiz, batısında Marmaris, doğusunda ise Ortanca ilçeleri ile komşudur. Muğla Dalyan arası 78 kilometre, İzmir Dalyan arası 295 kilometre, İstanbul – Dalyan arası 825 kilometredir. Popüler turizm beldelerine yakın olmasına rağmen sakinliğini korumayı başaran Dalyan yeşil ve mavinin buluştuğu cennet gibi bir yerdir.

Dalyan, Köyceğiz Gölü ile Akdeniz’i birleştiren ana kanal üzerinde bulunur. Dalyan kanalının denize ulaştığı yer olan İztuzu Plajı deniz kaplumbağaları olan Caretta Caretta’ların yumurtalarını bıraktıkları kumsallardan biridir. Kaunos antik kenti de Dalyan’dadır. Beldenin 8.000 dolayında nüfusu vardır. Pek çok ünlü turizm merkezine yakın olmasına rağmen turistik açıdan nispeten daha az gelişmiştir.

Bunun sebebi, Dalyan’ın ana yoldan 12 km içeride bulunmasıdır.  Dalyan nehri Köyceğiz gölünü Dalyan deltasından denize birleştiriyor. Dalyan’ın iklimi birçok Akdeniz kentinde olduğu gibi ılıman olduğu için belde ilkbahar, yaz ve kış aylarında ziyaret edilebilir. Ancak yine de Dalyan’a turistik bir ziyarette bulunmak için en iyi mevsim Caretta Caretta’ların yumurtlama mevsimi olan Haziran-Temmuz aylarıdır. Bu aylar şehrin popülasyonun’da yaşanan canlanma nedeniyle turizm açısından daha eğlenceli geçmektedir.

Dalaman Havalimanı Dalyan’a en yakın havalimanıdır. Dalyan da üç kaplıca bulunmaktadır.

 

DALYAN EKONOMİSİ

Adından anlaşılabileceği gibi geçmişte Dalyan’ın önemli geliri balıkçılıktı, pamukçuluk ikinci sırada yer alıyordu. Günümüzde en önemli iktisadi faaliyet turizmdir. Dalyan’da 100’ün üzerinde konaklama yeri, 20’nin üzerinde lokanta, birçok seyahat acentesi ve alışveriş yerleri bulunur. Mavi yengeci meşhurdur

DALYAN ARSA FİYATLARI

Dalyan arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  5.000 TL – 32.500 TL arasında değişmektedir.

DALYAN TARLA FİYATLARI  

Dalyan tarla fiyatları (m²)  500 TL – 4.400 TL arasında değişmektedir.


Dalyan’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Dalyan’dan arsa almak ya da Dalyan’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!