samsun ilkadım arsa fiyatları

İlkadım arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında İlkadım arsa fiyatlarını ve İlkadım tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SAMSUN İLKADIM HAKKINDA

İlkadım, Samsun ilinin Karadeniz sahilinde, denizden yüksekliği 5 metre, yüzölçümü ise 152.28 km²  olan merkez ilçesidir. Aynı zamanda 312,332 kişilik toplam nüfusuyla, Karadeniz Bölgesi’nin en kalabalık ilçesidir. İlçenin doğusunda Canik ilçesi, kuzeyinde Karadeniz, batısında Atakum ilçesi, güneyinde Kavak ilçesi bulunur.

İlkadım, Samsun ilinin Karadeniz sahilinde, denizden yüksekliği 5 metre olan ilçesidir. Aynı zamanda 311.885 kişilik toplam nüfusuyla, Karadeniz Bölgesi’nin en kalabalık ilçesidir. İlçenin doğusunda Canik ilçesi, kuzeyinde Karadeniz, batısında Atakum ilçesi, güneyinde Kavak ilçesiyle çevrilmiştir. İklim İlçede hakim rüzgarlar genellikle mevsimlere göre farklılıklar gösterir.

Yaz mevsiminde Karadeniz Bölgesinde mevzii yüksek basınç, Anadolu’da ise mevzii bir alçak basınç merkezi meydana gelir. Dolayısıyla Karadeniz’den antisiklon merkezine doğru akan rüzgarlar oluşur, ve bunlar Kuzey-Doğu ve Kuzey-Batı rüzgarlarıdır. Kış mevsiminde ise geçici alçak basınç merkezlerini etkisi altındadır.

İlçede güneybatı ve güney yönlerinden esen kuru ve sıcak rüzgarlar, ilçede bulunanan nemi azaltırlar. İlçenin nisbi nem ortalaması %73’tür. Özellikle Nisan ve Mayıs aylarında bu rakam ortalama %77-79’a ulaşır. Aralık ayında ise %70’e düşer.

İlçenin mutlak nemi ise yılda ortalama 5.0 gramdır. Mutlak nem sıcaklıkla doğru orantılı olduğundan yaz aylarında en yüksek değeri bulur. İlçeye en fazla yağış Kasım ayında, en az yağış ise Mayıs ayında düşer. Yıllık ortalama yağış miktarı 700 mm civarındadır. Yağmur gün sayısı yılda ortalama 100 gündür.

Tarihçe İlkadım Belediyesi 1994 yılında, Samsun Büyükşehir olunca, ona bağlı bir alt kademe belediyesi olarak kurulmuştur. Ancak 2008 yılında bir kanunla Gazi ve Yeşilkent alt kademeleride içine alarak Samsun`un 4 merkez ilçelerinden biri oldu.

Şu an Samsun’un ve Karadeniz Bölgesi’nin nüfus bakımından en büyük ve gelişmiş ilçesidir. 19 Mayıs 1919‘da Atatürk, Samsun’a gelmesi ve bağımsızlığa giden ilk adımı burda atmasından dolayı ilçeye İlkadım adı verilmiştir.

 

İLKADIM EKONOMİSİ

 İlçede temel ekonomik faaliyet ticarettir. Çelebi Sultan Mehmet eliyle 1413 ‘de Osmanlı yönetimine katılmış, 1427 yılında da Canik adıyla ilk kez haritaya geçmiştir. Tütün ekiminin yaygınlaşması ve buharlı gemilerin Karadeniz’de işlemesiyle 19.yy. da şehir Karadeniz de küçük bir iskele olma durumundan kurtulmuş, ekonomik ve sosyal açıdan gelişmeye başlamıştır. 1869 yılında büyük bir yangın geçirmiş ve hemen hemen tamamı yanarak kül olmuş, Fransa’dan getirilen bir mimarın planına göre sokak ve caddeler boyunca evler yeniden yapılmıştır.Zengin bir ticaret merkezi ve şehri olduğundan kısa zamanda kalkınmayı başarmıştır.

 

İLKADIM ARSA FİYATLARI

İlkadım arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL – 7.800 TL arasında değişmektedir.

 

İLKADIM TARLA FİYATLARI

İlkadım tarla fiyatları (m²) 180 TL – 660 TL arasında değişmektedir.

 

AHULU ARSA FİYATLARI

Ahulu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL –  2.500 TL arasında değişmektedir. Ahulu tarla fiyatları (m²) 340 TL – 450 TL arasında değişmektedir.

 

ÇATALARMUT ARSA FİYATLARI

Çatalarmut arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.400 TL –  4.350 TL arasında değişmektedir. Çatalarmut tarla fiyatları (m²) 180 TL – 660 TL arasında değişmektedir.

 

ÇİVRİL ARSA FİYATLARI

Çivril arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL –  3.500 TL arasında değişmektedir. Çivril tarla fiyatları (m²) 260 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

 

DEREBAHÇE ARSA FİYATLARI

Derebahçe arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.600 TL –  5.350 TL arasında değişmektedir.

 

DERECİK ARSA FİYATLARI

Derecik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL –  5.350 TL arasında değişmektedir.

 

KADAMUT TARLA FİYATLARI

Kadamut tarla fiyatları (m²) 25 TL – 410 TL arasında değişmektedir.

 

KAPAKLI TARLA FİYATLARI

Kapaklı tarla fiyatları (m²) 150 TL – 680 TL arasında değişmektedir.

 

KALKANCI ARSA FİYATLARI

Kalkancı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.500 TL –  7.800 TL arasında değişmektedir. Kalkancı tarla fiyatları (m²) 5 TL – 110 TL arasında değişmektedir

 

KAVACIK ARSA FİYATLARI

Kavacık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.250 TL –  3.250 TL arasında değişmektedir.

 

KIRAN ARSA FİYATLARI

Kıran arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  250 TL –  5.300 TL arasında değişmektedir.

 

KUŞCULU ARSA FİYATLARI

Kuşculu arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL –  4.900 TL arasında değişmektedir.

 

UNKAPANI ARSA FİYATLARI

Unkapanı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  630 TL –  1.240 TL arasında değişmektedir. Unkapanı tarla fiyatları (m²) 90 TL – 100 TL arasında değişmektedir

 

SELAHİYE ARSA FİYATLARI

Selahiye arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  200 TL –  3.500 TL arasında değişmektedir.

 

TEPECİK ARSA FİYATLARI

Tepecik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL –  2.580 TL arasında değişmektedir.

 

TOYBELEN ARSA FİYATLARI

Toybelen arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  960 TL –  4.000 TL arasında değişmektedir. Toybelen tarla fiyatları (m²) 170 TL – 210 TL arasında değişmektedir

 


 

İlkadım’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

İlkadım’dan arsa almak ya da İlkadım’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!