samsun terme arsa fiyatları

Terme arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Terme arsa fiyatlarını ve Terme tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SAMSUN TERME HAKKINDA

Terme Samsun ilinin doğusunda yer alan ilçesidir. Batısında Çarşamba, doğusunda Ünye, güneyinde Salıpazarı ve Akkuş ilçeleri bulunmaktadır. Terme Ovası’nın ortasında kurulmuştur.

Terme Karadeniz Sahil Yolu üzerinde, Çarşamba`ya 20 km il merkezi Samsun`a 56 km. Ordu İli Ünye ilçesine ise 30 km mesafededir.

İlçenin ortasından geçen Terme Çayı ilçeyi iki yakaya böler. Termede kilometre kareye düşen insan sayısı fazla ilçe dardır. Bu nedenle ilçede her gün çok kalabalık ve yoğun bir durum yaşanır. Karadenizin şirin ve güzel ilçelerinden biridir. İlçenin iklimi yoğun yağışlı bir Türkiye’de Karadeniz iklimi olduğundan bol sağanak yağışlıdır. Bu ise ovanın tarıma elverişli bir hal almasını sağlamaktadır.

Terme’de her mevsim yağışlı tipik Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Kışlar ılıman, yazlar ise serin geçmektedir. Neredeyse her iki yılda bir Terme Çay’ı taşmaktadır ve ortalama 1.5 köprüyü yıkmaktadır. İlçe genelinde 12-13 tane köprü vardır. Bir köprüden baktığınız zaman 5 köprü görme şansına sahipsiniz. İklime bağlı olarak doğal bitki örtüsü ormandır.

Termenin en büyük akarsuyu Terme Çayıdır. İlçenin diğer büyük ırmakları; Akçay ve Miliç Irmağıdır. Özellikle Miliç Irmağı tatlısu balıkçılığı ve su ürünleri yönünden çok zengin bir akarsudur. Ayrıca ilçenin batısından Karaboğaz deresi akmaktadır. İlçenin en büyük gölleri Simenlik Gölü, Akgöl ve Silindir gölleridir.

Terme’nin Yalı mahallesinden Akçay’a kadar uzanan Miliç Çamlığı ve Sahilleri hem mesire yeri; hem de kumsalıyla bir plajdır. Miliç, Terme şehir merkezine 5 km. mesafede ve her 10 dakikada bir kalkan servis imkânına sahiptir.

 

TERME EKONOMİSİ

İlçede 12 tane Fındık, 7 tane Pirinç (Çeltik) Fabrikası vardır. Tüm köylüler ağırlıklı olarak fındık hasadıyla uğraşır. Terme’de yem sanayi ve mısır tarımına dayalı sanayii tesisleri mevcuttur. Kavak yetiştiriciliği ilçede çok yaygındır. Dünyanın ikinci büyük kavak yetiştirme alanı Terme’dir.

Terme İlçesi Samsun – Sarp Karayolu üzerinde bulunmasından dolayı ilçe sınırları içerisinde çok sayıda dinlenme tesisleri ve yakıt istasyonları faaliyet gösterir.

 

TERME ARSA FİYATLARI

Terme arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  120 TL – 2.300 TL arasında değişmektedir.

 

TERME TARLA FİYATLARI

Terme tarla fiyatları (m²) 125 TL – 200 TL arasında değişmektedir.

 

AKÇAY ARSA FİYATLARI

Akçay arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL –  600 TL arasında değişmektedir. Akçay tarla fiyatları (m²) 125 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

BAZLAMAÇ TARLA FİYATLARI

Bazlamaç tarla fiyatları (m²) 400 TL – 1.400 TL arasında değişmektedir.

 

BEŞİKLİ TARLA FİYATLARI

Beşikli tarla fiyatları (m²) 20 TL – 30 TL arasında değişmektedir.

 

ÇAY ARSA FİYATLARI

Çay arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.150 TL –  2.300 TL arasında değişmektedir.

 

EVCİ ARSA FİYATLARI

Evci arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  350 TL –  2.100 TL arasında değişmektedir. Evci tarla fiyatları (m²) 170 TL – 250 TL arasında değişmektedir.

 

GÖKÇEAĞAÇ ARSA FİYATLARI

Gökçeağaç arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  500 TL – 1.800 TL arasında değişmektedir.

 

KOZLUK ARSA FİYATLARI

Kozluk arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  150 TL –  200 TL arasında değişmektedir. Kozluk tarla fiyatları (m²)  35 TL – 100 TL arasında değişmektedir.

 

SAKARLI TARLA FİYATLARI

Sakarlı tarla fiyatları (m²) 120 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

 

YENİ ARSA FİYATLARI

Yeni arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  400 TL –  500 TL arasında değişmektedir. Yeni tarla fiyatları (m²) 40 TL – 50 TL arasında değişmektedir.

 


 

Terme’de bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Terme’den arsa almak ya da Terme’den arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Terme arsa fiyatlarını ve Terme tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!