kapaklı arsa fiyatları

Kapaklı Arsa Fiyatları

Kapaklı arsa fiyatları belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kapaklı arsa fiyatları ve Kapaklı tarla fiyatlarını görebilirsiniz .  

KAPAKLI HAKKINDA

Kapaklı, Türkiye’nin Tekirdağ iline bağlı bir ilçedir. Çerkezköy ilçesine 5 Km, Saray ilçesine 15 Km uzaklıktadır. Kapaklı Trakya’nın en eski yerleşim yerlerinden biridir.  Kapaklıpınar Köyü, Osmanlı Devleti’nin o zamanki padişahı Sultan II. Abdülhamit Han döneminde Edirne Sancağı Tekfurdağı (Tekirdağ) vilayeti. Saray kazası, Türbedere (Çerkezköy) nahiyesine bağlı olarak Ferman-ı Şahane ile Novalselo (Nosel) Yemen ve Balvan’dan göç eden atalarımız tarafından yeni kurulan köylerden biridir. Merkezinde kaynak suyu olan bu yerin üzeri kapatılarak, kuyu haline getirilmiştir. İlk yerleşim bu kuyu etrafında başlamış ve köy adını, bu kuyudan alarak “Kapaklıpınar” köyü olmuştur. 

06.12.2012 tarihinde çıkan 6360 sayılı yasa ile daha önce Çerkezköy ilçesine bağlı olan Uzunhacı, Karlıköy, Bahçeağıl, Yanıkağıl ve Pınarca köylerinin ve Karaağaç Beldesi’nin bağlanması ile Kapaklı ilçesi kurulmuştur. 30.12/2013 tarihindeki resmi nüfusu 85898 olan Kapaklı (Türkiye’deki birçok ilin merkez nüfusundan fazla), uzun yıllar Türkiye’nin nüfusu en fazla artan yerleşim yeri olmuştur. Son olarak TÜİK’in 2018 verilerine göre 116 bin 882 nüfusa yükselen Kapaklı büyümeye ve gelişmeye artarak devam etmektedir.

Kapaklı Arsa Fiyatları

Ormanlık bir arazi olan yerlere ağaçlar çatılmak suretiyle üzerlerine toprakla örtülen koptarlar yapılarak iskâna başlanmıştır. Köyün camisi de padişah emri ile üst katı mektep, alt katı mescit olarak 1904 tarihinde yaptırılmıştır. İlk zamanlarda Kapaklıpınar Köyü’nde itimat edilip güvenilen kişilere muhtarlık mührü verilerek köyün idare edildiği rivayet edilmektedir. 

Bu arada Kapaklıpınar ismi kısaca Kapaklı olarak anılmaya başlamış ve kayıtlara da Kapaklı Köyü olarak geçmiştir. 1970 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi kurulması kararlaştırılmış, topraklarının çok büyük bir çoğunluğu Kapaklı yerleşim alanında kalan Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi 1973 yılında faaliyete geçmiş ve fabrikalar çalışmaya başlamıştır. Fabrikalar çoğaldıkça gerek çevre ilçe ve illerden ve gerekse de Türkiye’nin her ilinden Kapaklı ’ya göç başlamış ve Kapaklının nüfusu artmıştır. 1986 yılında 3000 nüfusa yaklaşan Kapaklı Belediye olmuştur.

 

KAPAKLI EKONOMİSİ

Kapaklı halkının büyük çoğunluğu; geçimini Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışarak sağlamaktadır. 

KAPAKLI ARSA FİYATLARI

Kapaklı arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 300 TL –  15.500 TL arasında değişmektedir.

KAPAKLI TARLA FİYATLARI

Kapaklı tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

BAHÇEAĞIL ARSA FİYATLARI

Bahçeağıl arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  1.000 TL – 9.000 TL arasında değişmektedir. Bahçeağıl tarla fiyatları (m²) 200 TL – 1.300 TL arasında değişmektedir.

KARAAĞAÇ  ARSA FİYATLARI

Karaağaç arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  1.200 TL –  15.500 TL arasında değişmektedir. Karaağaç tarla fiyatları (m²)  300 TL – 650 TL arasında değişmektedir.

KARLI ARSA FİYATLARI

Karlı arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 1.000 TL – 5.200 TL arasında değişmektedir. Karlı  tarla fiyatları (m²) 200 TL – 950 TL arasında değişmektedir.

PINARCA ARSA FİYATLARI

Pınarca arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  2.000 TL – 3.500 TL arasında değişmektedir. Pınarca tarla fiyatları (m²) 400 TL – 1.700 TL arasında değişmektedir.

UZUNHACI ARSA FİYATLARI

Uzunhacı arsa fiyatları (m²) 300 TL – 5.500 TL arasında değişmektedir.

YANIKAĞIL ARSA FİYATLARI

Yanıkağıl arsa fiyatları (m²) 1.000 TL –  3.600 TL arasında değişmektedir.

Yanıkağıl tarla fiyatları (m²) 300 TL –  900 TL arasında değişmektedir.

 


 

Tekirdağ Kapaklı ‘da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Tekirdağ Kapaklı ‘dan arsa almak ya da Kapaklı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Kapaklı arsa fiyatlarını ve Kapaklı tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!

 

Kapaklı Arsa Fiyatları 

için bizlere ulaşın. -444 50 92-