saray büyükyoncalı arsa fiyatları

 Büyükyoncalı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Büyükyoncalı arsa fiyatlarını ve Büyükyoncalı tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

SARAY BÜYÜKYONCALI HAKKINDA

Kasaba Tekirdağ’ın Saray ilçesine bağlı olup ilçesi olan Saray’a 7 Km, Çerkezköy’e 13 Km, Organize Sanayi bölgesine 5 Km, Çorlu’ya 30 Km, İstanbul’a 90 Km mesafededir. Kasaba Istıranca ormanlarının eteklerinde kurulmuş olduğu için bol oksijenli olması dolayısıyla temiz hava ve ormanı, denize yakın olması, sakin ve huzurlu bir yaşam sürülmesi için ideal bir yerleşim yeridir. Kasaba 1989 senesinde belediye olmaya hak kazanmıştır.

Bunu takiben İller Bankası tarafından yapılan imar planı uygulanmasında 300 hektar üzerine imar planı yapılmıştır. Ancak Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından 2004 yılında Tekirdağ-Kırklareli-Edirne’yi kapsayan 1/25000’lik çevre düzeni planları yapılmış olup bu planlar içeriğinde 3100 hektarlık bir alan üzerindeki beldenin 1500 hektarlık alanı konuta yapılaşmaya açılmıştır.

Bunun sebebi sanayinin yanı başında fakat herhangi bir sanayisi olmayan kasabanın coğrafi konum ve ulaşım olarak tüm merkezlere yakınlığıdır. Çerkezköy Organize sanayi bölgesine yakın oluşu nedeniyle iş istihdamına bağlı olarak nüfusu devamlı artış göstermiştir. 2017 yılı itibariyle nüfusu 10.362 kişidir. Ancak büyükşehir kanununda yapılan değişiklikle Tekirdağ büyükşehir olmuş, tüm diğer beldeler gibi Büyükyoncalı belediyesi de kaldırılarak tek bir mahalle haline getirilmiştir.

Diğer rivayete göre ise; Köyün kuruluşundan önce bahsi geçen derenin kenarında tek başına yaşamakta olan Manik adlı Rum’un sonradan buraya yerleşenler tarafından Manik Manika’ya dönüşmüştür. Köyün kurulduğu zamanki adı Manika-i Kebir (Büyükmanika) köyü aynı isimli Manika-i Sagır (Küçükmanika) köyünden bu şekilde ayrılırdı. Görülen her iki rivayette ortak olan ismin Rum ismi olmasıdır. Ülkemizde önceden verilen yabancı isimlerin Türkçeleştirilmesi sonucunda T.B.M.M tarafından çıkarılan bir kanunla 1960 yılından itibaren Büyükmanika ismi Büyükyoncalı olarak değiştirilmiştir.

 

BÜYÜKYONCALI EKONOMİSİ

Kasaba nüfusunun çalışan kesimi %70’i sanayi bölgelerinde bulunan fabrikalarda çalışmaktadır. %30’luk bölümü ise tarım, hayvancılık ve esnaflık gibi alanlarda faaliyet göstermektedir.

 

BÜYÜKYONCALI ARSA FİYATLARI

Büyükyoncalı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 10.800 TL arasında değişmektedir.

 

BÜYÜKYONCALI TARLA FİYATLARI  

Büyükyoncalı tarla fiyatları (m²)  500 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 


 

Büyükyoncalı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Büyükyoncalı’dan arsa almak ya da Büyükyoncalı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!