Altınoluk arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Altınoluk arsa fiyatlarını ve Altınoluk tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

EDREMİT ALTINOLUK HAKKINDA

Altınoluk, Balıkesir’in Edremit İlçesi’ne bağlı sahil kasabasıdır. Altınoluk; Işıklar sahilinin kıyısında, Efsanevi İda Dağı eteğinde, yemyeşil kutsal zeytin ağaçlarının, masmavi Ege’ye karıştığı, kekik kokulu bir tatil beldesi. Balıkesir, Edremit’e bağlı olan belde, Edremit – Çanakkale karayolu üzerinde ve Edremit’e 25 km. mesafede.

Kuzeyinde Kazdağları(İda), güneyinde Ege Denizi(Edremit Körfezi) yer alan belde, mitolojide, Truva-Dikili arasında “Işıklar Sahili” olarak anılan kısımda yer alıyor. İsviçre Alpler’inden sonra dünyanın en yoğun oksijenini barındıran Kazdağları ve Altınoluk, 365 gün yeşil kalan bir doğaya sahip.

Pınarlarıyla da ünlü olan Kazdağları’ndan gelen kaynak suları, Altınoluk’un çeşmelerinden sağlıklı ve tertemiz suların akmasını sağlıyor. Ege Denizi’nin mavisi bir yanında, Kazdağları’nın tertemiz havasıyla oksijen bakımınzdan zengin bir havaya sahiptir. Altınoluk, astım hastalarının uğrak yeridir.

Cennetten bir köşe dersek abartı olmaz sanırım. Denizi berrak ve temizdir. Sahili çakıldır ama çakıl olması bile başka güzeldir. Altınoluk’ta gündüzleri deniz keyfi, akşamları Altınoluk çarşısında hediyelik eşyalar, el yapımı ve yöresel ürünler satılmaktadır. Meydanda Roma Dondurmacı’nda bal badem dondurmasını aldıktan sonra limanda bir tur atın. Ayın denize vurduğu o mehteşem mehtabı izleyebilirsiniz.

Altınoluk otelleri olarak 100’e yakın konaklama tesisi vardır. Tesislerin ciddi bir kısmı dağ eteklerinde Kazdağları Otelleri  olarak da anılırken, bir kısmı da Altınoluk deniz kenararında bulunur.  Bölgede 4-5 tane 3 ve 4 Yıldız  kalittesinde otel varken, % 50’sinden fazlası Altınoluk Pansiyonlarıdır.
Kazdağları eteklerinde Kahvaltı mekanları ile ünlüdür 

Balıkesir Altınoluk olarak bilinir. Eskiden belediye, şimdilerde Balıkesir Edremit ilçesinin bir köyüdür. Bir zamanlar ilçe olması için çalışılan bir köyden öte, tam bir tatil kasabasıdır.

Son 30 yılda betonlaşmanın had safhada olduğu altınoluk tam bir sayfiye yeri, güzel bir yazlık bölgedir. Kooperatiflerin yoğunlukta olduğu tatil siteleri, yazlık siteler ve villar ile doludur. Yeşili, denizi ve bol oksijeni ile Türkiye’nin en pahalı villaların da ev sahipliğini yapar.

Türkiye’nin en çok emlakçısının olduğu nadir bölgelerden biri olarak binlerce Sattılık ve kiralık yazlık bulunur. Villar, yazlık daireler ve özellikle temmuz ve Ağustos aylarında günlük, hafftalık aylık ve sezonluk olarak kiraya  verilir.

ALTINOLUK EKONOMİSİ

Altınoluk Ekonomisi turizm, tarım ve ticaret’e dayanmaktadır.

ALTINOLUK ARSA FİYATLARI

Altınoluk arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  8.500 TL – 52.000 TL arasında değişmektedir.

ALTINOLUK TARLA FİYATLARI  

Altınoluk tarla fiyatları (m²)  400 TL – 5.800 TL arasında değişmektedir.


Altınoluk’ta bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Altınoluk’tan arsa almak ya da Altınoluk’tan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!