Sıkça Sorulan Sorular

Fiyat teklifi için ücret ödeyecek miyim?

Arsa.net, arsanızı bölge yetkilileri ve gayrimenkul danışmanları ile ücretsiz olarak değerleyip tarafınıza bildirir. Fiyatta anlaşılması durumunda, noter masrafları arsa.net tarafından karşılanmaktadır.

Hangi arsalar için fiyat teklifi alabilirim?

Hizmet verdiğimiz şehirlerde bulunan hisseli veya tek tapu arsa, tarla, bağ, bahçe, zeytinlik, tarım arazisi, kamu arazisi, sit alanları, konut alanı, ticaret alanı, vb. gayrimenkulleriniz için fiyat teklifi alabilirsiniz.

”Arsa.net” fiyat teklifi nasıl çalışıyor?

Arsanızın mevcut durumu, hukuki durumu, imarı durumu, planı, konumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu arsanızın bulunduğu bölgedeki sosyal ekonomik koşullara göre arsa.net bölge yetkilisi ve gayrimenkul danışmanları tarafından ücretsiz olarak gerçekçi ve güncel fiyat belirlenip tarafınıza iletilir.

Tarafınıza iletilen fiyatı beğenmediğiniz takdirde arsanızı satmak zorunda değilsiniz. Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Fiyat teklifi almak istiyorum. Tapu bilgilerimi nasıl öğrenirim?

Fiyat teklifi almak istediğiniz arsanızın tapu bilgisine www.turkiye.gov.tr adresinden > Kurumlar > Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü > Tapu Bilgileri Sorgulama ekranından kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tapu bilgilerinize ulaşmada sorun yaşadığınız durumlarda çağrı merkezimizle iletişime geçip destek alabilirsiniz. 444 50 92

Verilen fiyatı beğendim. Süreç nasıl işleyecek?

Satış temsilcimiz sizinle iletişime geçip en uygun satış kanalı belirlenerek, satış için gün ve saat randevusu oluşturulur. 

Tüm evrakların tamamlanmasının ardından satış başvurusu yapılır ve işlem imza aşamasına gelir.

İmzalar atılma aşamasında nakit, eft/havale, TapuTakas sistemi ile tarafınıza anında ödeme yapılır.

Ödeme nasıl yapılacak ?

Arsa.net imzalar atılma aşamasında (özel durumlarda imza atılmadan önce) sizin istediğiniz en güvenli yöntemle (nakit, eft/havale, TapuTakas sistemi vb.) tarafınıza anında ödeme yapar.

Fiyat teklifi nasıl ve ne kadar sürede yapılacak?

Fiyat teklifiniz formdaki iletişim numaranız üzerinden kısa mesaj yoluyla ya da çağrı merkezimiz tarafında aranarak yapılmaktadır. Arsa.net tarafından size sunulacak fiyat teklifi 1 saat ile 72 saat arasında tarafınıza iletilmiş olur.

Arsamı kim satın alacak? Herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Fiyatta anlaşma sağlandığı takdirde arsanızı yetkili satın alma uzmanımız arsa.net adına satın almaktadır.

  • Kesinlikle hiçbir bir ücret ödemeyeceksiniz.
  • Noter masrafları arsa.net tarafından karşılanmaktadır

Satış koşulları nelerdir?

Arsanın üzerinde haciz, ipotek ve vergi borcu bulunması durumunda eğer fiyatta anlaşma sağlandıysa arsa.net hukuk birimi tarafından gerekli işlemler yapılarak arsa satışı gerçekleşir.

Hisseli arsaları alıyor musunuz?

Fiyat teklifinde anlaşılması durumunda hukuki problemi bulunmayan hisseli veya tek tapu tüm arsalarınızı alıyoruz.

Hukuki problem bulunması durumunda, arsa.net hukuk birimi tarafından çözümü için danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Hisseli veya tek tapu arsa, tarla, bağ, bahçe, zeytinlik, tarım arazisi, kamu arazisi, sit alanları, konut alanı, ticaret alanı, vb.

Hacizli ve davalı arsaları alıyor musunuz?

Hacizli arsalarda; haczin arsa fiyatını geçmediği yada eşit olduğu durumlarda, haciz işlemlerini, hukuk birimimiz ile sonuçlandırarak satışını gerçekleştiriyoruz.

Arsa.net hukuk birimi tarafından davalı arsalarda hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Detaylı bilgi için çağrı merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Arsam ve ben farklı şehirdeyim. Süreç nasıl işleyecek?

  • İkamet ettiğiniz tapu il müdürlüklerinden,
  • İkamet ettiğiniz şehirde noter aracılığı ile,
  • Gayrimenkulün  bulunduğu tapu il  müdürlüğünde,
  • Online olarak webtapu üzerinden işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

Noter hizmetleri arsa.net tarafından karşılanmaktadır.

Hangi şehirlerde hizmet veriyorsunuz?

  • Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Muğla, Tekirdağ

Arsa almayı düşünüyorum?

Arsa almayı düşünen müşterilerimizi de önemsiyoruz. Yüksek kalitede, kişiye özel kurumsal danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Çağrı merkezimizle iletişime geçerek, arsa yatırımı yapmayı düşündüğünüz bölgeyle ilgili kayıt oluşturabilirsiniz.  444 50 92

Size Ulaşalım!

Formu doldurun, aklınızdaki tüm soruları yanıtlayalım.