Kumburgaz arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kumburgaz arsa fiyatlarını ve Kumburgaz tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

BÜYÜKÇEKMECE KUMBURGAZ HAKKINDA

Kumburgaz, İstanbul ilinin Avrupa Yakası’nda bulunan Büyükçekmece ilçesine bağlı bir mahalledir. İstanbula 50 km uzaklıktadır.Gazın ilk keşfedildiği yerdir.Çıkan  gaza Kumbur adı verilmiş sonrada bu bölge Kumburgaz adını almıştır.Eski zamanda bir tatil beldesi iken sahil şeridine inşa yapılmasına izin verilmezdi.

Zamanla her şey değişerek binalar inşa edildi.Marmara Denizi kıyısında 1.892 hektarlık bir alanda kurulmuştur. 8 kilometrelik bir sahil şeridine sahiptir. Mahallenin adı, 1334 yılı kayıtlarında Yunancada “maliye nazırı, defterdar” anlamına gelen Oikonomeíon şeklindedir.       Mahalle, 1890’dan beri aynı adı taşımaktadır. Çatalca ilçesine bağlı iken 1988 yılında Büyükçekmece’nin ilçe olmasının ardından bu ilçeye bağlı bir belde olmuştur.

2009 yılında 5747 Sayılı kanunla belediye kapatıldı ve Kumburgaz mahalleye çevrildi. Kumburgaz’ın batısında daha önce Silivri İlçesi’ne bağlıyken şimdi Büyükçekmece İlçesi’ne bağlanmış olan Celaliye-Kamiloba Beldesi, doğusunda Büyükçekmece İlçesi’ne bağlı Mimarsinan Beldesi, kuzeyinde Celaliye-Kamiloba ile Büyükçekmece İlçesi’ne bağlı Tepecik Beldesi, güneyinde ise Marmara Denizi bulunmaktadır.

 

KUMBURGAZ EKONOMİSİ

Kumburgaz ekonomisi turizm ve ticarete dayanmaktadır.

 

KUMBURGAZ ARSA FİYATLARI 

Kumburgaz arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL – 7.200 TL arasında değişmektedir.

 

KUMBURGAZ TARLA FİYATLARI 

Kumburgaz tarla fiyatları (m²) 400 TL – 950 TL arasında değişmektedir.

 


 

Kumburgaz’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kumburgaz’dan arsa almak ya da Kumburgaz’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!