ankara altındağ arsa fiyatları

Altındağ arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Altındağ arsa fiyatlarını ve Altındağ tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

 

ANKARA ALTINDAĞ HAKKINDA

Altındağ, Ankara‘nın metropol ilçelerinden biridir. İlçenin nüfusu, TÜİK verilerine göre,4 Şubat 2020 tarihi itibarıyla 396.165’dir.

Ankara’nın Altındağ İlçesi, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzey batısındaki Yukarı Sakarya Bölümü’nde yer alır. Altındağ’ın kuzeyinde Çubuk ve Pursaklar, batısında Keçiören ve Yenimahalle, güneyinde Mamak, güneybatısında Çankaya, doğusunda Akyurt ve Elmadağ ilçeleri bulunmaktadır. Altındağ, Ankara Ovası, Çubuk ve Akıncı Ovası arasındaki engebeli arazide kurulmuştur. İlçenin yüzölçümü 157,47 kilometrekaredir.

İlçe yüzölçümünün %31’i dağlık, %6`sı ova, %3’ü de dalgalı araziden oluşmuştur. Denizden yüksekliği 850 metredir. İlçe, Keçiören, Yenimahalle ve Çankaya ilçelerine doğru düz, Mamak ve Çubuk yönündeyse orta yükseklikte tepelerden oluşan arazi yapısına sahiptir.

Yüzeyi, Ankara’nın doğusunda bulunan İdris ve Hüseyingazi dağları, kuzeyde Etlik ve Karyağdı dağları ile Ankara Ovası tarafından çevrilmiştir. Güneyi Hatip ve Ankara çayları ile sınırlıdır. Çubuk Çayı üzerinde kurulan Çubuk Barajı Altındağ’ı kuzey ve güney yönünden ikiye bölmektedir.

Tarih boyunca Ankara, Altındağ bölgesinde kurulmuş ve yerleşim bölgesi haline gelmiştir. Bu yüzden Altındağ, “Eski Ankara” olarak bilinmektedir. Ankara’nın tarihi, şehir merkezi olan Altındağ’dan ibarettir. Kökleri ve geçmişi Ankara Kalesi’nin tarihiyle özdeş sayılır, tarihi paleolitik çağlara kadar uzanıyor.

Ancak en aydınlatıcı bulgular Hititlerden öteye gitmiyor. MÖ 4000-1200 yıllarına denk gelen Hititler döneminde Ankara Kalesi’nin İçkale bölümünün yerleşime açık olduğu biliniyor. MÖ 547 yılındaki Pers egemenliğinden sonra, MÖ 281 yılında Galatların eline geçen Ankara, bu dönemde kale kent haline dönüşür. Ankara Kalesi’nin konumu, yapılış şekli, kullanılan taşların özellikleri Galatlar tarafından inşa edildiğini gösteriyor.

Ankara, MÖ 25 yılında Roma topraklarına katılır, bulunduğu bölgenin başkenti niteliğini kazanır. 10 yılında Hacı Bayram Camii’nin bulunduğu yerde İmparator Augustus adına bir tapınak inşa edilir. Yine bu dönemde İmparator Augustus Yunan şehir devletlerini örnek alarak Ankara’yı 12 semtten oluşan serbest bir şehir haline dönüştürür.

Altındağ, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzey batısındaki Yukarı Sakarya Bölümü’nde yer alır. Altındağ’ın kuzeyinde Ankara iline bağlı Çubuk ve Pursaklar, batısında Keçiören ve Yenimahalle, güneyinde Mamak, güneybatısında Çankaya, doğusunda Akyurt ve Elmadağ bulunmaktadır.

Altındağ; Ankara Ovası, Çubuk ve Mürted (Akıncı) Ovaları arasındaki engebeli arazide kurulmuş olup, ova kısımları tüm arazinin az bir kısmını kapsar.

İlçenin yüzölçümü 174 km²’dir. İlçe yüzölçümünün %31`i dağlık, %6`sı ova, %3`üde dalgalı araziden oluşmuştur. Denizden yüksekliği 850 metredir. İlçe, Keçiören, Yenimahalle ve Çankaya ilçelerine doğru düz, Mamak ve Çubuk yönünde ise orta yükseklikte tepelerden oluşan bir arazi yapısına sahiptir. Yüzeyi, Ankara şehrinin doğusunda bulunan İdris ve Hüseyingazi dağları, kuzeyde bulunan Etlik ve Karyağdı dağları ve Ankara Ovası ile çevrilmiştir.

Güneyi Hatip ve Ankara çayları ile sınırlıdır. Çubuk Çayı üzerinde kurulan Çubuk Barajı Altındağ’ı kuzey ve güney yönünden ikiye bölmektedir.

Altındağ’ın 26 mahallesinin 21’i merkezde bulunmaktadır. En uzak mahallesi ise 24,7 km uzaklıktaki Aydıncık’tır. TÜİK verilerine göre, 31 Aralık 2019 tarihi itibarıyla Nüfusu en fazla olan mahallesi 78.926 kişi ile Karapürçek’tir. Ayrıca Altındağ İlçesi sınırları içerisinde yer alan Karapürçek Mahallesi, Türkiye’nin en büyük 10 mahallesi arasındadır.

 

ALTINDAĞ EKONOMİSİ

Küçük ve orta ölçekli işletmeler bazında Altındağ ilçesi ön plana çıkarken, tarım, hayvancılığında ekonomiye katkısı vardır.

 

ALTINDAĞ ARSA FİYATLARI

Altındağ arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 38.000 TL arasında değişmektedir.

 

ALTINDAĞ TARLA FİYATLARI

Altındağ tarla fiyatları (m²) 250 TL – 5.500 TL arasında değişmektedir.

 

AYDINCIK ARSA FİYATLARI

Aydıncık arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL –  5.700 TL arasında değişmektedir. Aydıncık tarla fiyatları (m²) 250 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

 

BARAJ ARSA FİYATLARI

Baraj arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL –  15.500 TL arasında değişmektedir.

 

BAŞPINAR ARSA FİYATLARI

Başpınar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.900 TL –  7.500 TL arasında değişmektedir.

 

BATTALGAZİ ARSA FİYATLARI

Battalgazi arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.500 TL –  10.000 TL arasında değişmektedir.

 

BEŞİKKAYA ARSA FİYATLARI

Beşikkaya arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.050 TL –  7.700 TL arasında değişmektedir.

 

DOĞANTEPE ARSA FİYATLARI

Doğantepe arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.000 TL –  8.700 TL arasında değişmektedir.

 

FERİDUNÇELİK ARSA FİYATLARI

Feridun çelik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  4.100 TL –  8.200 TL arasında değişmektedir.

 

GİCİK ARSA FİYATLARI

Giçik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.300 TL – 10.800 TL arasında değişmektedir. Giçik tarla fiyatları (m²) 400 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir.

 

GÜLTEPE ARSA FİYATLARI

Gültepe arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.200 TL –  27.000 TL arasında değişmektedir.

 

GÜNEŞEVLER ARSA FİYATLARI

Güneşevler arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL – 23.000 TL arasında değişmektedir. Güneşevler tarla fiyatları (m²) 15 TL – 50 TL arasında değişmektedir.

 

HASKÖY ARSA FİYATLARI

Hasköy arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  3.050 TL –  23.000 TL arasında değişmektedir. Hasköy tarla fiyatları (m²) 1.900 TL – 2.700 TL arasında değişmektedir.

 

KARAPÜRÇEK ARSA FİYATLARI

Karapürçek arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  600 TL – 9.300 TL arasında değişmektedir. Karapürçek tarla fiyatları (m²) 300 TL – 500 TL arasında değişmektedir.

 

KAVAKLI ARSA FİYATLARI

Kavaklı arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL –  6.200 TL arasında değişmektedir. Kavaklı tarla fiyatları (m²) 400 TL – 2.200 TL arasında değişmektedir.

 

ÖNDER ARSA FİYATLARI

Önder arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  6.300 TL –  25.000 TL arasında değişmektedir.

 

PEÇENEK TARLA FİYATLARI

Peçenek tarla fiyatları (m²) 300 TL – 5.500 TL arasında değişmektedir.

 

SOLFASOL ARSA FİYATLARI

Solfasol arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL –  9.800 TL arasında değişmektedir.

 

TATLAR ARSA FİYATLARI

Tatlar arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.000 TL –  6.500 TL arasında değişmektedir. Tatlar tarla fiyatları (m²) 500 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

ULUBEY ARSA FİYATLARI

Ulubey arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  7.800 TL –  32.000 TL arasında değişmektedir.

 

YILDIZTEPE ARSA FİYATLARI

Yıldıztepe arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  2.000 TL –  32.000 TL arasında değişmektedir. Yıldıztepe tarla fiyatları (m²) 90 TL – 300 TL arasında değişmektedir.

 

ZÜBEYDEHANIM ARSA FİYATLARI

Zübeydehanım arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  9.000 TL –  38.000 TL arasında değişmektedir.

 


 

Altındağ’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Altındağ’dan arsa almak ya da Altındağ’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

Gayrimenkul piyasası kısa, orta ve uzun vade olarak değerlendirilmelidir. Altındağ arsa fiyatlarını ve Altındağ tarla fiyatlarını sayfamızdan takip edebilirsiniz.

 

 

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!