ankara kalecik arsa fiyatları

Kalecik arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Kalecik arsa fiyatlarını ve Kalecik tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

ANKARA KALECİK HAKKINDA

Kalecik, İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara‘ya bağlı bir ilçedir.

Kalecik ve çevresi, tarihi MÖ 4000 yıllarına kadar uzanan, çok eski bir yerleşim bölgesidir. MÖ 4000 yıllarında Hititler’in bu bölgede yaşadığına dair bazı kalıntılar bulunmuştur. Daha sonraları bölge,Büyük İskender’in ve ardından Doğu Roma İmparatorluğu’nun hakimiyetine girmiştir. 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi ile Türklerin Anadolu’ya gelişinden sonra 1075 yılında Kalecik Kalesi, Selçuklu Türkleri tarafından zaptedilmiş ve onların hakimiyetine geçmiştir. Selçuklu Devletinin yıkılmasından sonra yörede beylikler döneminde Candaroğulları’nın hüküm sürdüğü anlaşılmaktadır. Yıldırım Bayezid zamanında Ankara ile birlikte Kalecik Kalesi de Osmanlılar tarafından zaptedilmiştir. Timur’un çekilmesinden sonra tekrar Candaroğulları yörede yeniden kısa bir hakimiyet kurmuşlar, sonra tekrar Osmanlıların hakimiyetine geçmiştir. Kalecik, Osmanlı döneminde uzun yıllar Çankırı sancağına bağlı bir kaza olmuştur.

Anadolu Tarihi Coğrafyası üzerinde araştırmaları bulunan W.Ramsay Kalecik’in çevresinde Acıtorızıacum isimli bir kentten söz etmiştir. Ayrıca araştırmalarında W.Ramsay, Kalecik’i Eçelriga olarak tanımlamıştır.

Ayrıca yakın tarihimizde Türk Kurtuluş Savaşında nokta hizmeti vermek, Kuvâ-yi Milliye güçlerine lojistik destek sağlamak bakımından hizmet etmiştir.

1925 yılında Mustafa Kemal Atatürk Kastamonu yolculuğu sırasında bölgeyi ziyaret etmiştir.

İlçe, Ankara’nın kuzeydoğusunda yer alır. İlçenin doğusunda Sulakyurt, güneyinde Kırıkkale ve Elmadağ, batısında Çubuk, kuzeyinde de Çankırı (Şabanözü) bulunmaktadır.

İlçenin batı ve güneydeki dağlık ve engebeli kesimler ile güney-kuzey doğrultusunda Kızılırmak Vadisinden oluşmaktadır. Batısını Karbasan Dağı, güneyini de İdris Dağı yer almaktadır. Doğuda Kızılırmak’ın kıyısında ise ova düzlükleri bulunur.

Kalecik’in 57 mahallesinin 6’sı merkezde bulunmaktadır. Merkez mahallelerinde 6.452 kişi   (% 49,7) yaşamaktadır. En uzak mahallesi ise 46,7 km uzaklıktaki Şemsettin’dir. İlçede nüfusu en fazla olan, 2.682 kişi ile Halitcevriaslangil mahallesidir.  Kalecik’in nüfusu 2017 yılında % 2,67 azalmıştır.

 

KALECİK EKONOMİSİ

İlçenin ekonomisi tarıma dayalıdır. Hayvancılık ikinci plandadır. İlçe topraklarında bentonit ve mermer yatakları ve krom cevheri bulunmaktadır.

KALECİK ARSA FİYATLARI

Kalecik arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.050 TL – 12.000 TL arasında değişmektedir.

 

KALECİK TARLA FİYATLARI

Kalecik tarla fiyatları (m²) 300 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

AHİKEMAL ARSA FİYATLARI

Ahikemal arsa fiyatları (imarlı Ort. m²) 900 TL – 1.500 TL arasında değişmektedir.

 

ARKBÜK ARSA FİYATLARI

Arkbük arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  900 TL – 2.000 TL arasında değişmektedir. Arkbük tarla fiyatları (m²) 100 TL – 600 TL arasında değişmektedir.

ESKİKÖY TARLA FİYATLARI

Eskiköy tarla fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

 

GÖKDERE ARSA FİYATLARI

Gökdere arsa fiyatları (m²) 600 TL – 900 TL arasında değişmektedir.

 

HALİTCEVRİASLANGİL ARSA FİYATLARI

Halitcevriaslangil arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  1.200 TL – 3.450 TL arasında değişmektedir. Halitcevriaslangil tarla fiyatları (m²) 200 TL – 750 TL arasında değişmektedir.

 


Kalecik’te bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Kalecik’ten arsa almak ya da Kalecik’ten arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!