bala beynam arsa fiyatları

Beynam arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Beynam arsa fiyatlarını ve Beynam tarla fiyatlarını görebilirsiniz.

BALA BEYNAM KÖYÜ HAKKINDA

Beynam, Ankara ilinin Balâ ilçesine bağlı bir mahalledir.

Ankara iline 38 km, Balâ ilçesine 33 km uzaklıktadır.

Balâ’mızın ve Ankara’mızın akciğeri olan Beynam Ormanları’nda üzerinde çalıştığımız projede sona gelindi. Belediyemizin girişimleri ile Tarım ve Orman Bakanlığımızın destekleri ile hazırladığımız Beynam Ormanları projesini Allahın izni siz kıymetli kardeşlerimin duası ile 36 ay içerisinde tamamlayıp Balâ’mızın ve tüm Ankara’mızın hizmetine sunacağız. İlçemizin tanıtılmasında da önemli bir rol oynayacak olan Beynam Ormanları projemizin toplam 16 milyon m2 alanının 873 bin m2 kullanım alanı olacak.

Birinci etabı 15 ay sonunda, ikinci etabı ise 28 ay sonunda tamamlanacak olan projede; yöresel ürün sergi ve satış alanı, zipline alanı, restoran ve kır lokantası, mescit,manzara seyir terası, çocuk oyun alanları, dağ kızağı, macera park alanı, kır kahvesi, paintball alanı, tanıtım alanları, piknik alanları, bisiklet sürme alanları ve daha daha farklı etkinliklerin yapılabileceği, doğa ile iç içe bol oksijenli vakit geçirebileceği bir dinlenme alanı olacak olan

Eski adı “Peknam”, “Bînam” ve “Beknam” olan yerleşme, Ankara-Balâ karayolu üzerindedir. Adını bulunduğu coğrafi yapıdan dolayı almıştır. “Beynam” adında bir Türkmen cemaati yoktur. 1463 ve 1530 yılı Ankara Tahrir Defteri’nde adına rastlanmayan Beynam Köyü, konar-göçer olarak yaşayan Ankara yörüklerinin iskanı sonucu tahminen onyedinci yüzyılda kurulmuştur.

Osmanlı’nın ilk yıllarında Beynam Köyü civarında kurulan ilk köyler, Bağiçi (Zive) ve Kara Hasanlı’dır. Buna rağmen bölgede hangi Oğuz boyuna ait olduğu bilinmeyen toplu Müslüman mezarlıkları bulunmaktadır. Bildiğimiz, Anadolu Selçukluları döneminden itibaren civarda Karakeçili aşireti ve Ankara Yörüklerine bağlı konar-göçerlerin yaşadığıdır. Bu konar-göçer cemaatlerin isimleri yazılıdır.

Bu listede “Beynam cemaati” adı geçmez. Konar-göçerlerinde yerleşik köy hayatı onaltıncı yüzyıldan itibaren başlamıştır. Ayrıca onyedinci yüzyılda celali isyanları sonucu da Ankara köylerinin çoğunluğunda yoğun göç olmuş ve küçük köyler birleşmiştir.

Beynam ormanlarına yakın olan bölge antik çağlarda iskan görmüş ve çok sayıda höyük bulunmaktadır. Beynam köyünün yaklaşık 5 km doğusunda, “Boyacıönü” mevkiinin bir km kuzeybatısında, tarım alanlarının arasında, eski Ankara-Kayseri karayolunun hemen kenarında yer alan küçük bir höyüktür.

Etek kısımları dozerle bir miktar tahrip edilmiştir. Üzerinde tarım yapılmaktadır. Kuzey-güney istikametinde 64 metre, doğu-batı istikametinde 28 metre, yüksekliği yaklaşık 8 metredir. Buluntular daha çok, höyüğün doğu ve kuzeydoğu yamaçlarında görülmektedir. Derlenen çanak çömlek parçalarının çoğu Demir Devri’nin ikinci yansıra ve İslâmi dönemlere aittir.

Beynam köyünün 500 metre güneybatısında, doğal eğimli bir yamaç üzerinde, eski Ankara-Kayseri karayolunun hemen kenarındadır. Kuzey-güney istikametinde yaklaşık 94 metre, doğu-batıda 190 m yüksekliği 6 metredir. Beynam köyünün 3,5 km güneybatısında, az eğimli bir yamaç üzerinde yer alan bir höyüktür. Üzerinde tarım yapılmaktadır.

BEYNAM KÖYÜ EKONOMİSİ

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

BEYNAM KÖYÜ ARSA FİYATLARI

Beynam arsa fiyatları (imarlı ort. m²)  800 TL – 6.600 TL arasında değişmektedir.

 

BEYNAM KÖYÜ TARLA FİYATLARI

Beynam tarla fiyatları (m²) 300 TL – 750 TL arasında değişmektedir.


Beynam’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Beynam’dan arsa almak ya da Beynam’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz. Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!