çankaya alacaatlı arsa fiyatları

Alacaatlı arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Alacaatlı arsa fiyatlarını ve Alacaatlı tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

ALACAATLI HAKKINDA

Alacaatlı, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara merkeze 20 Km, Çankaya ilçesine 21 Km uzaklıktadır.  Konum olarak Yaşamkent, Dodurga ve Türkkonut Mahalleleri ile komşudur.  Mahallenin 200 yıllık bir tarihi vardır. Mahalle klasik iç Anadolu kültürünün yaşatıldığı bir Mahalle olmaktan artık çıkmıştır. Alacaatlı Mahalle Güzelleştirme ve Koruma Derneği sayesinde belirli organizasyonlarla mahallenin eski kimliği yaşatılmaya çalışılmaktadır. Bu organizasyonlar toplumu bir araya getirerek ayrılmazlığı ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Kültür olarak Anadolu insanı özelliğini taşıyan Alacaatlı köyü sakinleri misafirperverlikleri ve hoşgörüleriyle çevre köylerce tanınmışlardır. Eskiden yaygın olan meşe ormanlarının kalıntıları olan meşelikler bulunmaktadır. Yerel halk tarafından çok iyi korunmuş ve baltalık hale getirilmemiş olması sayesinde, koru ormanı özelliği gösteren ve İç Anadolu’da nadir olarak rastlanabilen geniş çapa ve boya ulaşmış Tüylü Meşe (Quercus pubescens) bireyleri bulunmaktadır. 

23.07.2004 tarih ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek mahalleye dönüşmüştür.

 

ALACAATLI EKONOMİSİ

Alacaatlı halkı geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlamaktadır.

 

ALACAATLI ARSA FİYATLARI

Alacaatlı arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  2.250 TL –  47.500 TL arasında değişmektedir.

ALACAATLI TARLA FİYATLARI

Alacaatlı tarla fiyatları (m²) 480 TL – 1.200 TL arasında değişmektedir.

 


Ankara Çankaya Alacaatlı’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Çankaya Alacaatlı’dan arsa almak ya da Çankaya Alacaatlı’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!