çankaya çavuşlu arsa fiyatları

Çavuşlu arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Çavuşlu arsa fiyatlarını ve Çavuşlu tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

ÇAVUŞLU HAKKINDA

Çavuşlu, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir.  Ankara-Balâ karayoluna yakın olan Çavuşlu, Ankara’ya 50 km. uzaklıktadır. Balâ ilçesine bağlı köy olarak kurulmuştur. 23.07.2004 tarih 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek Karaali beldesine bağlı mahalleye dönüşmüştür. 2009 yerel seçimleri ile birlikte Çankaya ilçesine bağlanmıştır.

Eski yerleşim yeri olan köyde höyük ve antik malzeme bulunmaktadır. 1899 yılında “Molla Ahmed b. Mustafa’nın yaptırdığı cami zaman içinde yapılan onarımlar sonucu özgün mimari özelliğini kaybetmiştir.

1571 yılı Ankara Tahrir Defteri’nde “Çavuşlu” cemaati “konar-göçer” olarak yaşayan “Karakeçili”ler arasında kayıtlı olup, 28 neferdir. “Türkmân Yörükânı” ndan olan “Çavuşlu” cemaati büyük bir cemaat olup, Anadolu’nun değişik yörelerinde iskan edilmiştir. Bu bölgeler Kayseri, Karaman, Yozgat, Sivas, Mersin, Adana, Maraş, Konya, Nevşehir, Niğde ve Balkanlardır. Çavuşlu Köyü ise takriben 17. yüzyılda kurulmuştur.

ÇAVUŞLU EKONOMİSİ

Çavuşlu’nun  ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

 

ÇAVUŞLU ARSA FİYATLARI

Çavuşlu arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  850 TL –  1.000 TL arasında değişmektedir.

ÇAVUŞLU TARLA FİYATLARI

Çavuşlu tarla fiyatları (m²)  250 TL – 850 TL arasında değişmektedir.

 


Ankara Çankaya Çavuşlu’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Çankaya Çavuşlu’dan arsa almak ya da Çankaya Çavuşlu’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!