çankaya dodurga arsa fiyatları

Dodurga arsa fiyatlarının belirlenmesinde birçok kriter vardır. Bu kriterlerin en önemlileri arsanın metrekaresi, hukuki durumu, bölgedeki arsa stoku, arz talep dengesi, hisse durumu, planı, denize uzaklığı, deniz manzarası, elektrik, yol, su alt yapılarının tamamlanmış olması, köşe parsel olması, toplu taşıma ve ulaşım, çevresindeki yapılaşma, imar durumu ve yapı izninin bulunmasıdır. Yazımızın devamında Dodurga arsa fiyatlarını ve Dodurga tarla fiyatlarını görebilirsiniz

 

DODURGA HAKKINDA

Dodurga, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Ankara merkeze 23 Km, Çankaya ilçesine 25 Km uzaklıktadır. Mahalle adının Oğuzların Dodurga boyundan geldiği bilinmektedir. Tarihi İpek Yolunun buradan geçtiği söylenmektedir. İpek yolunda Dodur Han’ın bu bölgeden geçerken burada konakladığı bu sebeple adının Dodurhan’ın olan ismin yıllar geçtikten sonra Dodurga olduğu rivayet edilmektedir. 23.07.2004 tarih ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun geçici 2’nci maddesi gereği Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırlarını belirleyen 50 Km yarıçap içinde kaldığından köy tüzel kişiliği sona ererek mahalleye dönüşmüştür. Son yıllarda da Ankara’nın batı koridorunda yer aldığından dolayı tarlaları kıymetlenmiş vaziyetedir. Bölgede gelişen nüfus ve kooperatifleşme sonrası bölgeye büyük alışveriş merkezleri, ilkokullar ve liseler açılmaya başlanmıştır. Dodurga Mahallesi güneyine 5000 hanelik toplu konut, batısına Yaşam kent Kooperatifler Topluluğu, kuzeyine Konutken, doğusuna ise Erdem kent, Gama sitesi, Yıldız88 gibi büyük ölçüde nüfus barındıran yapılar inşa edilmektedir.

 

DODURGA EKONOMİSİ

Dodurga halkının geçim kaynağı büyük ölçüde tarıma dayalıdır.

 

DODURGA ARSA FİYATLARI

Dodurga arsa fiyatları (imarlı Ort. m²)  4.000 TL – 20.000 TL arasında değişmektedir.

DODURGA TARLA FİYATLARI

Dodurga tarla fiyatları (m²)  900 TL –  4.000 TL arasında değişmektedir.

 


Ankara Çankaya Dodurga’da bulunan arsalarınız için ücretsiz fiyat teklifi almak istiyorsanız lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

Size özel atanacak bölge temsilcimiz ile istediğiniz zaman iletişime geçip güncel fiyat bilgisi alabilirsiniz. Sizi alışılmışın dışına çıkarıyoruz. Tamamen çözüm odaklı tüm prosedürlerden uzakta kişiye özel gayrimenkul hizmeti sunuyoruz.

Ankara Çankaya Dodurga’dan arsa almak ya da Çankaya Dodurga’dan arsa yatırımı yapmak isterseniz 444 50 92 nolu çağrı merkezimiz ile iletişime geçerek kaydınızı oluşturabilirsiniz.  Satılık arsalarımız hakkında bilgilendirme öncelik sırasına göre yapılmaktadır.

ARSANIZ İÇİN ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ ALIN!